Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudok átmenni a vizsgán,...

Nem tudok átmenni a vizsgán, ez nem vicc, tudok vezetni de parkolni nem és a béka feneke alatt az önbizalmam, mit tegyek? Jó tanács?

Figyelt kérdés

Nem,nem is számolom hány órát vettem eddig. Autókezelésem kitűnő,nem is úgy vezetek mint egy tanuló,mert már persze ennyi idő után be tudtam illeszkedni forgalomba,hiba nélkül végig vezetek bármikor útvonalat. Tavaly júniusba kezdtem a vezetést, akkor még előző oktatómmal aki egy hatalmas nagy P.cs volt még balatonra is levezettem meg vissza győrből,pedig akkor tartottam 10. óránál. De őt leváltottam mert amilyen stílusba beszélt velem azt nem lehetett eltűrni,folyton gyomorgörcsöm meg hasmenésem volt órák előtt miatta.

Aztán kihagytam fél évet.

Aztán mostani oktatómmal szinte baráti szinten vagyunk,nagyon jó oktató is minden klappol csak az a bibi 3x buktam és ki vagyok teljesen..

1. vizsga a pénzre ment minden hibátlan volt csak a hülye csíkozott vonalra (forgalomtól elzárt terület kb 1 méter) ráment a kerék,és idézem "extrém helyzet miatti bukásra ítélem". De a vizsgabiztos itt akkora szemét volt hogy nyújtottam a kezem bemutatkozásról és nem viszonozta,meg flegmázott velem stb alapból iritáltam..

2. vizsgámra ez már rányomta bélyeget mikor annyit készültem izgultam minden,erre kifogtam vírusos hányás-hasmenést persze,lemondani már késő volt, végig azon izgultam hogy ne hányjak mert éreztem az ingert,fú szörnyű volt,koncentrálni nem tudtam,nem adtam meg az elsőbbséget szembejövőnek mert cseszett elindulni,mindegy ez az én hibám volt,betegen NE vizsgázzatok!

3.nál úgy éreztem itt már semmi se jöhet közbe minden remekül ment és jött a parkolás amit említettem,akkor kezdtem el izgulni,nem sikerült korrigálni megbuktam..


Ez volt decemberben aztán most kezdtem el vezetni áprillisba 3 órát eddig..de úgy érzem felesleges,nem fogok tudni megtanulni parkolni. Oktató olyan rendes volt hogy beengedett párommal minket rutinpályára gyakorolni,minden vizsga előtt ott voltunk több órát,rengeteg órán is gyakoroltunk és a mai napig nem megy a parkolás. EGyszerűen összekeverem a bal-jobbot tolatásnál,és mindig tolatásnál van a gond tehát pl saroktolatás,háttal beállás,párhuzamos főleg hátratolatva és nem értem mikor merre szedjem,mikor hogy korrigáljam..

Oktató is mondta nőknek főleg de sok embernek nehezebben megy ez,de igazságtalannak tartom hogy tudok vezetni csak hülye manőverezésen bukik az egész,mert nem tudom megtanulni:S

Soha életembe nem buktam meg vizsgákon, hiába izgultam de abba a pillanatban mindig sikerült,ezért kudarc nekem.

Persze mindenki hajt hogy ha ennyi pénzt beleöltünk akkor ne hagyjam abba,de még is hogy tanuljam meg ha úgy érzem nem megy? Oktatóval tudok parkolni,egyedül nem mert vagy ferde vagy túl közel van vagy kilógok.. Ja meg hogy menjünk a mi kocsinkkal gyakorolni,de 1: kb 3x kisebb mint oktatóé (oktató-mazda,miénk suzuki swift legrégebbi) és ez is összezavar,párom meg nem tud magyarázni,másra meg nem számíthatok.

Végső elkeseredésembe írok ide hátha valaki tud tanácsot adni akinek nehezebben ment vagy megy ez a dolog?


2014. ápr. 29. 13:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.


Tolatási manőver igenis fontos jogos, meg is kell buktatni érte a tanulót a késöbbi anyagi kár megelőzése érdekében.


Esetleg kérd meg az oktatót, hogy amig te vezetsz cserélje át az autóját kisebb oktató autóra (kolléga autójára).


Elvileg vannak iskolák ahol hiredetik is oktató és kocsi választást.

2014. ápr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Nem olvastam végig a magyarázatod.

Gondolod, hogy amikor meglesz a jogsid, akkor csak menni fogsz a kocsival, megállni, parkolni tolatni nem?

Hiába tudsz előre felé menni (állításod szerint vezetni), ha megállni nem.

Mert a vezetés nem csak arról szól, hogy elindulok, és megyek...

2014. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 kata kata ***** válasza:
100%
Sarok tolatásnál,mikor a gk. feneke már bent van. Ne a jobb oldalt figyeld,nézd tovább hanem középen nézzél! Benne lesz minden amit látni kell, mert periférikusan mindent látsz!Egyből érezni fogod,hogy merre tart a gépkocsid és korrigálni is tudod egyből.Ha járda mellé kell tolatva beállnod akkor előtte állítsd be a jobbos tükröt,hogy lássad egy kicsit a kocsi seggét,oldalát és a járdaszegélyt egy bizonyos távolságig.Így tudni fogod mikor szedd vissza a kormányt és mennyire.Nyugi,és több önbizalom! Ne törődjél egy bunkó vizsgabiztossal.Nem érdemes!
2014. ápr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak a mai napig nem megy, pedig talán 1977 óta vezet... Nekem ment simán némi gyakorlás után, igaz én ha ráérek azóta is kinézem azokat a helyeket ahova nehezebb beállni és ezzel gyakorlok.


Gyakorolni kell. Kell egy kihalt parkoló vagy valami nagy üres placc, lehetőleg aminek a környékén sem járnak a rendőrök + néhány ásványvizes palack (vízzel, mert anélkül elfújja a szél) vagy hasonló bóják helyett.. Oda kivisz egy jogsival rendelkező ismerősöd, te gyakorolsz az ő tanácsai alapján és kész.


Igazából a kocsi mérete nem számít annyit mint elsőre gondolnád. A jól beállított tükrök meg a rutin fontosabbak.


"Oktatóval tudok parkolni,egyedül nem" - ezt magyarázd el: ha az oktató mondja, hogy most szedd alá jobbra, most tekerd vissza egyenesbe a kormányt, akkor megy? Vagy ezt hogy kell érteni?


Vannak videók a parkolási feladatokról, de a valós gyakorlást nem fogja pótolni semmi.


http://www.youtube.com/watch?v=XUJ1qXnfde8

2014. ápr. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az a baj amint írtam már szégyen nem szégyen rengeteget gyakoroltam és nem hiszem el hogy nem megy. Néha úgy érzem tök feleslegesen veszem az órákat,meg tök feleslegesen gyakorlok ha ennyi idő alatt nem megy akkor mitől fog megváltozni? Hirtelen ér valami Isteni sugallat?

Oktatónál is hogy most szedd balra,jobbra,gyorsan gyorsan vissza balra,most egyenes stb., de nem értem mit miért.. Videókat is néztem már akkor se értem.

Vizsgabiztosok nos igen, valami eszméletlen mekkora arcuk van,komolyan beszállnak a kocsiba és látom az önelégült fejüket hogy most ők az Istenek, ők a parancsolók,rettentő lenézőek, és akkora vizsgadrukk van bennem hogy az böszmeség.

Tehát így értem hogy ha oktató mondja akkor persze hogy be tudok állni,ha meg azt mondja akkor most önállóan akkor meg ziher elrontok valamit és akkor segít korrigálni,de egyedül nem megy a korrigálás. És tudom nagyon jól hogy kell parkolni,nem vagyok hülye,főleg ez a szar nem vagyok egy buta ember és ez még se megy..

Meg már alapból az fusztrál rettentően hogy 4 manővert is meg kell csinálni,jó y-al meg U megfordulással nincs gondom,de saroktolatást is rengetegszer elrontom és akkor még 2 parkolás OMG..

És tudjátok még mi a legszarabb? Hogy szeretek vezetni,szeretem az autót,szeretem az élményt magát,és akkor parkolás meg nem megy ezt nem hiszem el..Tudom ti nem tudtok itt csodát tenni, csak reméltem valaki van hasonló cipőbe akinek szintén nehezen megy,és valami támpont hogy hogy tehetném könnyebbé ?

Hátranézést ne is mond idegesít hogy hátra kell lesegetnem teljesen kifordított nyakkal mikor tükörből meg oldalról mindent jól látok,hátul meg semmit ha hátranézek de azért csináljam mert így kell.. Oktató sajnos nem fog kocsit váltani,meg szeretem is a kocsiját meg oktatót is nagyon csípem,nem szeretnék váltani,bár azért egy bogárhátunak vizsgán örülnék :))

2014. ápr. 29. 19:36
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

"most szedd balra,jobbra,gyorsan gyorsan vissza balra,most egyenes stb., de nem értem mit miért.."


Hát ez itt a baj. Csak úgy csinálsz valamit ösztönből, nem tudatosan. Át kellene gondolnod hogyan mozog az autó amikor a kormányt tekered, hogyan változik a mozgása előre és hátrafelé menetben, milyen íven tud fordulni.


Szerintem ez lehet a baj - megoldani meg lehetne ha valaki el tudná magyarázni és bemutatni mit hogyan.

Biztos van valaki a családban, aki tud is vezetni és egy kis oktatói véna is szorult bele.

2014. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Talan probalj egyenesben tolatni es kozben jobbra-balra tekergetni a kormanyt amig ra nem erzel mi tortenik ilyenkor.

Parkolasnal pedig vannak tampontok,bar gondolom ezt az oktatod mar elmondta.Ha jobb oldalt akarsz parkolni,akkor megallsz ugy az elotted parkolo mellett(szorosan), hogy az elotted parkolo auto vege es az elso ajtod "oszlopa" egy vonalba keruljenek.Ekkor teljesen kitekered a kormanyt jobbra es addig tolatsz,amig ugy latod,hogy az auto vege mar eleri a jarda szegelyet

a visszapillanto tukorben.Ekkor teljesen kitekered a kormanyt balra,majd folytatod a tolatast amig a szegellyel parhuzamosan nem all az autod.Bal oldali parkolasnal pont az ellenkezojet csinalod.Altalaban nem a legszukebb helyre kell beallni vizsgan.

Ha valoban nem tudsz raerezni,akkor tanuld meg ilyen sorrendben akar anelkul,hogy ertened miert epp jobbra vagy balra tekered a kormanyt.

2014. ápr. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

hasonló probléma: szerdán lesz a vizsgám, és ugyan ez. tudom, hogy mit hogyan kell, de a miérteket nem értem. ha rosszul állok be, akkor ugye korrigálni kell, és sosem tudom, hogy merre kell forgatni a kormányt, vagy hogy most előre guruljak kicsit vagy hátra, közben a kormányt merre? bár az oktatóm szerint nem vészes, mert a vizsgára simán kiírt, és mindig biztat, hogy menni fog, csak ne kapkodjak, gondoljam át, stb, de annyira idegesít... sőt, bevallom, hogy néha a jobb meg bal kezemet is keverem tolatós parkolásnál. :(



kérdező, Neked azóta meg lett a jogsid?

2015. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Meg persze :D

Kellett a jóindulata a vizsgabiztosnak is, sajnos annyira izgultam vizsgákon hogy azt se tudtam hogy fiú vagyok -e vagy lány nemhogy melyik a jobb kezem hátrafele XD

Azért mondom a jóindulatot mert utolsó vizsgámon is bénáztam azért parkolással, hátrafele úgy akartam beállni hogy azt mondta oktató oda még ő se tudott volna olyan szűk hely, párhuzamosnál kilógtam mint a fene.

Saját kocsi meg tolatóradar nyugodt tempóba már más lesz ám , csak fogj ki egy normális vizsgabiztost aki nem arra megy hogy még jobban összeszard magad, és hát gyakorolj, bár mondom én szerintem többet parkolgattam rutinpályán mint 3 tanuló összevetve, de haszna van ám csak valakinél előbb valakinél később térül meg.

Ne aggódj egyszer biztos sikerülni fog, nem hallottam még olyat hogy valaki képtelen parkolni megtanulni :D

2015. okt. 29. 13:54
 10/17 anonim válasza:
100%
Szia. Igaz régi a kiírás, de sikerült a vizsgád? Nekem is a parkolás a mumusom :)
2016. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!