Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajfogyasztás 400gramm/1000Km?

Olajfogyasztás 400gramm/1000Km?

Figyelt kérdés

Multiplám kb 1000Km után kb fél liter olajat eszik,azért sokallom mivel más autóim nem ettek szinte semmit ennél meg a könyve szerint teljesen normális a 400gram olaj ezer Kilométerenként!

Vajon mért van ennél a tipiusnál ez?

Lemértem az 1 liter olaj az ott van az 1000g-nál,tehát a fél liter az szinte majdnem megegyezik az előírtal.

De akkor is mért?



2014. máj. 1. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mert fiat.
2014. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tehát a FIAT-nál ez természetes?
2014. máj. 1. 13:19
 3/16 anonim ***** válasza:
Ilyen ronda autónál ne csodálkozz semmin
2014. máj. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A HTP motoros Skoda Fabiaknál is azt írja a könyv hogy fél liter természetes.
2014. máj. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem tetszik,neked nem kell hogy tetszen,nem is várom el tőled.
2014. máj. 1. 15:24
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Ilyenkor szoktam elcsodalkozni, hogy miert kell ilyen szart gyartani. Ha tobb ezer motornal sikerult megoldani azt hogy ne fogyasszon egy csepp olajat se, akkor miert kell ilyen mernoki zsakutcat kiengedni a gyarbol. Ilyen olajfogyasztasnal mar jelentos tobbletkoltseget halmoz fel az auto, nem beszelve a kornyezetszenyezesrol(es meg rontja az utcakepet is).
2014. máj. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ez még semmi ,egyes fajtáknál akár az 1000g is normálisnak számít!1litert éget ezren!

Persze tisztában vagyok vele hogy minden belső égetésű motor fogyaszt olajat,de azért ezt a dolgot nem nevezném normálisnak!

A 30éves Zastavámra rá sem kellett nézni,olaj téren,vagy ha fogyott az olaj akkor az csöpögött, de nem égette el! :-C

És ez a dolog sok más német autómárkánál is van,de különösebb magyarázatot eddig sehol nem találtam e jelenségre!Legyen 50-100g 1000Km -en de azért ez a fél liter ez már szerintem sok.

2014. máj. 1. 20:30
 8/16 anonim ***** válasza:

Ezt a határértéket jó magasan általában az autógyár jogászai határozzák meg. Mégpedig azért ilyen magasan, hogy ameddig ezt nem lépi túl, addig nem kellejen az autóval garanciában foglalkozniuk.


De ez nem azt jelenti hogy normál esetben is ennyi lenne az üzemi olajfogyasztás.


Az én autómnak (Opel) pl a kézikönyve szerint 0,6 liter/1000km a megengedett. Tehát a gyár szerint az normális, hogy egy 15.000km-es olajcsere periódus alatt 9 liter(!), azaz kilenc liter az olajfogyasztás.


Ezzel szemben a valóságban túl a 200.000 megtett km-en olajcserekor szemmel láthatóan ugyan ott van a szint, mint betöltéskor. Tehát a 9 literrel szemben nem több a valós olajfogyasztás 1-2 decinél.


Multiplám még nem volt, de gondolom itt is erről lehet szó.


Ha ténylegesen ilyen sok az olajfogyás, nem ártana ránézni a szelepszár szimeringekre, rosszabb esetben esetleg lehet hogy aktuális lenne egy gyűrűzés.

2014. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A szelepszár szimeringekre,gyanakszom én is csak beleolvastam a könyve ahol ez az adat szerepel és,nem tudtam megállni szó nélkül a dolgot.Meg hát majd 200ezer van már benne,úgy hogy nem meglepő egy kis olaj fogyasztás.
2014. máj. 1. 22:02
 10/16 anonim ***** válasza:
PDTDI-nél 1L/1000km a megengedett olajfogyasztás.
2014. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!