Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Multipla 1.6 Benzines...

Fiat Multipla 1.6 Benzines autóm van. Menet közben váratlanul leáll, mi lehet az oka? Bővebben lent:

Figyelt kérdés
Fiat Multipla 14 éves, jó karban levő autóm menet közben, teljesen véletlenszerűen megáll. Leáll a motor, a lámpák kialszanak, a műszerfal teljesen sötét, egyedül a vészvillogót tudom hirtelen benyomni nehogy belém jöjjenek. Ahogy újraindítom, azonnal elindul. Ezt a hibajelenséget teljesen véletlenszerűen produkálja, van hogy kb. 10 km után, van hogy többszáz km után. Voltam vele szerelőnél, de nem találja a hibát:( Szerintetek mi lehet a baj? Mire tippeltek? Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. máj. 15. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen rejtett hibákat egy átvizsgálással nem lehet megtalálni.

Ilyenkor egy biztosat tudsz csinálni: odaadod a szerelőnek (akiben megbízol) az autót és addig megy vele próbaúton műszerekre kötve amíg elő nem jön a hiba. Akkor már meg lehet javítani.

2014. máj. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
További ötletek? Előre is köszönöm!
2014. máj. 15. 15:45
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
A teljes elektronika cseréje hozhat még kielégítő megoldást. Valahol zárlat van, ennek a megkeresése időigényes szarakodás, aminek a végén egy kétfilléres alkatrészt kell cserélni. Ezt a hibafelderítést szerelők nem foják vállalni.
2014. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elég kölcséges, és komoly büvésztrükk egy teljes elektronikacsere, de tényleg az lenne a legbiztosabb. De tényleg lehet, hogy csak egy kontakthiba, majdnem kiégett biztosíték (az is lehet az oka nagy valószínüséggel, nekem a motoromon egy olyan okozott hasonló jelenséget), vagy valami apróság. Nem tudom, mennyire szereted, ha nyitva a motortér, és mennyit mondanak neked a motorháztetö alatt rejlö csodaszerek, de én mindenképp elbíbelödnék vele, mielött átkábeleztetném az egészet. A biztosítékokat nézd meg, az akksinál az érintkezést (lehet, hogy ki van esve a csavar)... jó kutakodást, hátha siketül pár forintból megoldani, és büszke leszel megadra ;)
2014. máj. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó:)


Köszönöm a tippeket, a biztosítéktáblát, csatikat, aksi csatlakozást, testelést átnézem, aztán meglátom:) Zöld kéz mindenkinek ment. Köszönöm!

2014. máj. 20. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!