Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért recsegnek bizonyos...

Miért recsegnek bizonyos hangerő fölött az autóm hangszórói?

Figyelt kérdés

A régi (gyári magnós) fejegységet lecseréltem, mert bizonyos hangerő fölé nem lehetett tekerni, mert akkor borzalmasan torzított. Azt hittem az a baj, ohgy régi, vettem újat (SAL), A helyzet annyiból jobb, hogy talan lehet hangosabban, de 32 es a hangerőskála, 14-15 ön már recseg, és főleg a basszussal teli számoknál.

Megnézegedttem, 6 hangszóró van a kocsiban, mindegyikből jön a recsegés.

Kérdés: a hangszóróim fáradtak el, vagy a fejegységgel vna valami (bár vadi új, erősítő sincs benne), illetve a kábelezés lehet slendrián minőségű?

Köszi a válaszokat.



2014. máj. 21. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
A SAL nem egy nagy durranás, jobban jártál volna ha ráköltesz még 5 ezret és akkor már tudtál volna venni egy Pioneert. Nem valószínű, hogy mind a 6 hangszóród egyszerre ment tönkre. Tehát a hiba oka vagy a kábelezés, vagy a gagyi fejegység. Én az utóbbit tartom valószínűnek.
2014. máj. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:

erősítő kell haver erősítő.

egy fejegység végfoka lópikula, a minősége még még annál is rosszabb,kicsit oda tekersz neki és már torzít is ezt meg is tapasztaltad.

vegyél egy erősítőt.

a sal márkát meg messziről kerüld el.

2014. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

vigyem vissza garanciába?! 3 év van rá.

nem akartam márkásat. a lényeg csak az volt, hogy ne recsegjen...erre tessék...A kábelezés az első kettő hangszórónál spéci erős kábelek, és azok a hangszórók is recsegnek.

nem gyárik ezek benne, és nem tudom az előéletüket, állítólag volt benne erősítő, használták is.

2014. máj. 21. 13:47
 4/7 dirtboy ***** válasza:

Vehetsz te akármilyen fejet az akkor is hamar torzítani kezd,ha mindenáron fejről szeretnél hajtani hangszórót akkor úgy tudsz nagyobb hangerőt kicsikarni torzítás előtt hogy érzékenyebb hangszórókat veszel.

Így ugyan annyi wattal hangosabb lesz a rendszer.

2014. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ok. de egy erősítő olcsóbb lenne, mintha mind a 6 hangszórót cserélnem kéne.

akkor erősítőt vegyek, és az megoldja a problémákat szerinted?!

2014. máj. 21. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyári hagszórók elbírnak még egy versenyeken haszált erősítőt is, nem fog leégni, max felkoppan a mágnes.

A 6 hangszóró az sok. Előre kell egy jó minőségű szett, olyan 30000-től már értelmeseket lehet kapni, a többit ki kell dobni, mindenhonnan fog jönni egy kis hang, de az össkép az rossz lesz. Kellene még egy komolyabb fejegység és erősítő is, hisz azért torzít/recseg a hangszór mert nem kap elég erős jelet. A 3 betűs márkákat meg tessék elfelejteni!

2014. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem, szóval a jel erősségével van a gond...ééértem.
2014. máj. 21. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!