Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kuplungfolyadék valójában...

A kuplungfolyadék valójában miből áll?

Figyelt kérdés

A folyadéktartályból valamennyicske folyadék "eltünt".

Azt szeretném kérdezni, hogy ez utalhat -e valamilyen hibára, vagy ez természetes? Kb másfél éve lett lecserélve.

Mivel tudom utántölteni?

Úgy hallottam, hogy a fékfolyadék is jó hozzá.

Egyébként egy kocka ladáról van szó.


Segítségeteket előre is köszönöm!


2008. júl. 29. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem az egész tűnt el rövid időn belül (mondjuk néhány nap alatt), akkor túléli az autó. A kuplung hidraulikus működtetőrendszerét fékfolyadékkal kell feltölteni, így utántölteni is azzal tudod, lehetőleg ugyanolyannal, mint ami benne van. Minden bizonnyal DOT 3-ast vagy 4-es van benne, ennél magasabb DOT számú fékfolyadékra a kuplungnál nincs szükség. Feltöltés után rendszeresen, pl. naponta ellenőrizd a folyadék szintjét. Ha néhány nap után ismét láthatóan csökken a szint, akkor valamelyik tömítés vagy cső elfáradt. A főhengert könnyen meg tudod nézni (a tűzfalra van szerelve, szárazra törlöd, nyomsz vele párat, aztán megnézed, szivárog-e), a munkahengert már nehezebb (lenn, a váltó menetirány szerinte bal oldalán van, szereti a kuplungharang felé engedni a folyadékot, nehogy már észrevedd).
2008. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az mint a fékfolyadék! Feküdj alá a kocsinak, és nézd meg a munkahengert (egy cső vezet a főhengertől hozzá), ha olajsárral szennyezett, akkor ereszt, és javításra szorul! A többi részét látod fentről, hogy olajos-e.
2008. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy hideg vagy meleg állapotban nézed, mert akkor is más a szint, általában nem jó jel ha fogy belőle, lehet rövidesen már nem tudsz majd kuplungolni, hiába töltesz rá, és egyik pillanatról a másikra fog bekövetkezni.(nekem is fogyogatott és egyszer csak nem tudtam hazamenni, hiába töltöttem rá).
2008. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2008. aug. 3. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!