Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felső kategóriás, nagyobb...

Felső kategóriás, nagyobb autók? Audi, BMW? Csak alacsony emberek vesznek felső kategóriást, vagy ezek tényleg nagyok belülről? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés
Még nem sikerült felső kategóriás autóban ülnöm (kivéve egy S80-as Volvót, a jobb hátsó ülésen, félig lehajtott fejjel fértem el és csak 189 cm vagyok)A felső kategória tényleg nagy és tágas, mert én akármilyen középkategóriást kocsit vezetek ha jobbra nézek a középső tükröt látom és az kitakar mindent.... A felső kategóriás kocsikban meg csak csupa olyan embert látok, akiknek a szemmagasága éppenhogy a kormánykerék fölött van (vagy a kormány és a műszerfal közötti résen figyelnek :D ) és a válluk sem ér az ablak vonaláig. :D Tehát vagy csak alacsony emberek vesznek nagy kocsit kezelni valamiféle kompexust vagy tényleg tágasak ezek az autók?
2014. jún. 8. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért mert alacsonyan ülni menő. Pont a felső kategóriásokban lehet a legnagyobb tartományban állítani az üléseket. Ha akarja a 170cm ember a feje búbjával érinti a tetőt. DE mint írtam ha alacsonyan ülsz a jobban néz ki mert nem nagypapás kinézetű leszel benne hanem fiatalos.
2014. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

jól írja az első naygyapám vezet úgy hogy 90fokos szöget zár be a háta meg a lába és két kézzel fogja a kormányt.

én pedig vagánmyan leengedem az ülést (elektromos természetesen a komfort ülés) és kicsit bedöllök, a könyöklőre kényelmesen, a kormányt (szintén elektromos természetesen) pedig magamra engedem így kényelmesen suhanok, csak az övet nem tudom beállítani mert nyomja a nyakam ezért nem használom. de van övcsat. ne sípoljon.

2014. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
és 174 centi vagyok, szal nem vagyok egy alacsony ember.
2014. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

____de van övcsat. ne sípoljon.______


má nemazé enyém csak egy focus és szinte alap de a sípolás kikapcsolható.


(vannak rejtett kódok. nekem pl: gyújtás alatt 9x kell ki be tenni az övcsatot és kikapcsol)

2014. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Majd akkor örülj az övcsatodnak, ha repülsz kifele a szélvédőn.
2014. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Furák ezek a sztereotípiák. Nagy drága kocsit az vesz akinek kicsi a pöpölője. Meg alacsony a magassága . De kis ember nagy bottal jár. Na akkor most mi van?
2014. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor te szerintem nem S80-as Volvoban ültél. Ilyen autóm van, szintén 189 centi vagyok, és kényelmesen elférek a hátsóülésen, nem kell lehajtanom a fejem. Még a saját magamnak beállított vezetőülés mögött is bőven elférek.


Amúgy nem a márkától lesz tágas egy autó, ez megint egy furcsa kérdés. Azt autó attól lesz tágas, hogy nagyok a méretei. Az említett S80 pl valami 482 centi hosszú és 183 centi széles, de egy 7-es BMW vagy S Klasse szerintem 500 centi fölött van míg egy 5 ajtós póló ~1 méterrel rövidebb az S80-nál és 20 centivel keskenyebb. A különbségből már jut a beltérbe is bőven.


Hogy miért látsz furcsa alacsony embereket azt passzolom. Nekem úgy van beállítva az 1-es ülésmemória, hogy az ülőlap hátsó része minimumra van engedve az eleje pedig picit meg van emelve. Így mélyebben ülök és a combom is végig alá van támasztva, hosszú távon kényelmes. Így lehet én sem tűnök kívülről 190 centinek :D

2014. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Biztos S80-ban ültem. Felejthetetlen élmény volt. :) Nekem egy ötajtós opel F Astrám van fejtérben kényelmes hátul is, bár lábtérben lehetne nagyobb. Elvisz ez is A pontból B pontba, de előbb utóbb szeretnék komolyabbat, a nagyobb biztonságérzet miatt.
2014. jún. 9. 15:58
 9/9 anonim ***** válasza:
184 centi vagyok, ültem már kismillió kocsiban ( autószerelőként ) de eddig kevés olyan helyzettel találkoztam, hogy fél perc ülésállítás után nem fértem volna el kényelmesen az említett " nagy autókban ".
2014. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!