Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Főtengely jeladót miért kell...

Főtengely jeladót miért kell nekem rendszeresen cserélni?

Figyelt kérdés

...azaz holtpont jeladó. Sajnos évente háromszor kell cserélnem az autómban a főtengely fordulatszám jeladót és nem jövünk rá, hogy miért kell ennyire sűrűn cserélni.

Esetleg mi okozhatja ennek a jeladónak a meghibásodását?



#autó #hibásodás #Opel Combo #holtpont jeladó #főtengely fordulatszám jeladó
2014. jún. 9. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is már kellett egyszer cserélnem 1,5 év alatt. De akkor ezek szerint nálam még jobb az arány.


Autópályán egyszer csak menet közben megállt a motor. Ki is írta a főtengely jeladóra vonatkozó hibakódot. Onnantól persze nem indult csak az indító tekert.

Trélerrel bevitettem a legközelebbi szervizbe. Ott elkezdték vizsgálgatni és pöccre beindult. Megjavult magától. Elköszönök, hogy jó megjavult, akkor mennék tovább. Hát az utca végéig jutottam vele, megint ugyan úgy leállt és nem indult. Nem kísérleteztem tovább, visszatoltam és otthagytam.

Másnapra vettek hozzá jeladót, kicserélték. Megyek a kocsiért.

Hát dobtam egy hátast, mikor mondta a szerelő mennyit kér érte. Jeladót kb 5-10eFt-ért kapok az autómhoz bármelyik netes webáruházban. Kicserélni se egy nagy munka, kb 5 perc. Ezért hagytam ott számla nélkül maszek szervizben 60.000Ft-ot! :O


Nem tudom mitől mennek ezek tönkre...

2014. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az szép, jól lehúztak! Tényleg 5 perc kicserélni ezt a jeladót. Én 3 év alatt az 5.-et teszem bele a kocsimba, amit egy Opel Combo (C Corsa).
2014. jún. 9. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ja, de nem nagyon volt más választásom, mert 240km-re voltam otthonról.

Az enyém szintén Opel, Astra H 1.7CDTI.

2014. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szint úgy ... c corsam van 6szor döglöttem le vele ... Ugyan ez a hiba ,a story is ugyan ez üdv a csapatban ! Úgy látszik típushiba .

Nekem forgalmi vizsga előtt robbant le pár nappal ... vizsga után vígan beülök a kocsiba erre megint , másik szerelő rájött hogy főtengely jeladó hiba !

2017. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én az enyémbe 30.3847 kódnévre hallgatót szereltem be, már vagy 5 éve. Eddig még nem volt vele semmi probléma.
2017. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
# 1 vagyok. A Csere óta eltelt kb 4 év és 100.000km. Azóta hibátlan.
2017. júl. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Egyszerű a magyarázat a kérdésre, mert utángyártott. Gyárit szerezz be, az nem fog elromlani. Halál komolyan mondom, így van.
2019. jún. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
# 1 vagyok ismét. Én gyárit rakattam be. Ami egyébként az enyémhez Bosch gyártmány a GM-es zacsiból kibontva. ~ 6év/150.000km óta nincs vele bajom.
2019. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
1-8-as válaszolónak. Ennyi, mondtam.
2019. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!