Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell automata váltós...

Hogyan kell automata váltós autót vezetni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, technikailag. Pl. elindulásnál, lámpánál állásnál, váltásnál kell nyomni a féket? Vagy ha nem nyomom a féket, elindul magától, ha D-ben van? Szóval ilyenek érdekelnének, leirná valaki, hogy hogyan is megy ez pontosan. Manuális váltós kocsikat 15 éve vezetek, de a céges kocsik automaták és nem akarok ott hülyén csak bámulni és a kollégákat sem akarom megkérni magyarázzák el. Olyan ciki lenne. Köszönöm!
2008. júl. 31. 01:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Technikailag ugyanugy mint a sima váltós járgányokat. Amikor beinditod a lábad MINDÍG a féken!!!! Akkor is, amikor D-be rakod. A D drive-ot jelent, azaz vezetés-t. Lámpánál a lábad a féken!

Nem tudom milyen lesz az autó amit vezetned kell. Ha a kormánynál van a váltó, hogy biztos lehess a dolgodban a műszerfalon láthatod, hogy mikor tetted D-be.

Ha botváltó amin esetleg lehet oldalt egy gomb is csak nyomd a gombot mikor mozditod a váltót - ebben nem vagyok száz százalékig biztos de úgy tudom csak négykerék meghajtásúaknál van a gomb.

Szóval botváltó mellett van ami mutatja éppen hova pakoltad a váltót.

Elinduláskor ne nyomd azonnal a gázt. Várj, míg magától elindul az autó a kíméletesség kedvéért.

Emlékezz, hogy nincs kuplung és ne akarj váltani. :oP

Mivel nem te váltassz, hanem az autó saját magától, ezért nem kell használnod a féket váltáskor.

Nyugi!!!! Minden rendben lesz.

R - hátramenet

N - neutral majdnem olyan mint amikor üresben van - ezt tanácsos hasznáni az autómosóban.

D - drive, előremenet

A maradek 1, 2, meg már akkor jön jól, ha nagyon kell a lóerő.

JA, megálláskor ha nem rakod vissza üresbe akkor nem tudod kivenni a kulcsot.



Egy automata Dodge Caravan Sport tulajdonos.

2008. júl. 31. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
majdnem tökéletes a válasz, csak annyi kiegészítés kell, hogy minden automata váltós autónál van egy "P" állás is, ez a "parking", ekkor a kocsi úgy viselkedik, mintha behúztad volna kéziféket.
2008. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

és vigyázz, mert ha felgyorsítasz és reflexből váltani akarsz és padlóig benyomod a kuplungot, ami ugye nincs, (és helyette a féket nyomod) az nagyon ciki tud lenni a hirtelen satu miatt


a bal lábadat rakd félre oldalra és felejtsd el, hogy létezik, csak a jobbot váltogasd a fék és a gáz között

2008. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segitettetek!
2008. júl. 31. 13:58
 5/13 anonim válasza:
Menet közben hogyan váltotok? Én azt nem értem, csak leveszem a gázról a lábam és ugy váltok át Pl. 1 ből 2be?
2008. júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

előzőnek:

nem egészen világos a kérdésed...

nem a vezető, az automata vált! nem kell levened a lábad a gázról, csak nyomni kell, a többiről a gép gondoskodik...

2008. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor mindent összeszedve: a váltó állásai: P, R, N, D, 2, 1. P állásban úgy működik, mintha sebességben hagyva parkolnál. Hiába teszed be D-be, álló motornál a "kuplung" szétkapcsol. Ellenben D-ben a váltó kimenő tengelye reteszelve van. Innen csak gomb megnyomása ellenében lehet kivenni N-be, ez az üres. Szintén gombnyomás, jön az R, a hátramenet. Még egy gombnyomás és D, azaza előremenet, nyomod a gázt, az automatika megoldja. Az 1-es és a 2-es fokozat akkor kell, ha lejtőn lefelé tartasz, ugyanis ha nincs lejtmenetvezérlő, a felpörgő motor hatására a váltó felkapcsol és nincs motorfék. A visszakapcsolást is elvégzi a váltó, csak padlógázt kell nyomni. Kicsit felpörög, majd visszakapcsol egyet, lehet előzni. Fokozatba kapcsolva alapjáraton "kúszik" az autó, ezért addig kell állni a féken, amíg el nem szeretnél indulni. Viszont lámpánál centizés közben néha jól tud jönni, ha szépen lassan megy előre a jármű és még a kuplung sem ég le. A P állást csak álló, befékezett autónál célszerű kapcsolni, mert ha gurul a kocsi, szeret kicsit meghibásodni a váltó.
2008. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na akkor nézzük, a női agyammal jól értem-e. Beülök sz álló autóba, ami P-ben van. Nem lépek semmilyen pedálra (vagy igen?) és a kulccsal beinditom. Rálépek a fékre és beteszem D-be. Majd a fékről szépen lelépve a kocsi elindul. Nyomom a gázt és haladok. Majd a lámpa piros, rá a fékre és megállni. A lábam végig a féken és állok a lámpánál. Majd zöld. Lassan le a fékről, nyomom a gázt. Megérkeztem. Beparkolok. Láb a féken, váltót kiveszem D-ből P-be. Autót leállitom, kulcsot kiveszem.

Jól csináltam? (Bár megjegyzem, egyenlőre még ez sokkal bonyolultabbnak tűnik nekem, mintha kuplungozni kellene. Vagy ha megszokom, már egyszerű lesz?) Még egyszer köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat.

2008. júl. 31. 16:16
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól csináltad. Átmentél a vizsgán :-)

Nekem egy tiptronic váltós sportautóm van. Sokan megrökönyödnek, hogy sportkocsiban automata(???), de nem rossz. Tudom úgy kezelni, hogy beteszem "D"-be és csak jövök-megyek, de én sokszor használom úgy, hogy átteszem kézi üzemmódba. Ekkor a váltó nem vált magától, hanem nekem kell pöckölni a kart előre vagy hátra. (újabbaknál +/- gomb a kormányon)A váltás terhelés alatt megy végbe, tehát a gázt nem kell elvenni. És az is előnye, hogy pl jössz föl a MOM Park mélygarázsából. A rámpa tetején megfog a lámpa. Mindenki kínlódik az emelkedőn, hogy visszagurul a kocsija, néha akkora gázzal indulnak, hogy sajnálom a kuplungtárcsájukat. Én meg csak átteszem a fékről a gázra a lábamat és annyi. Nem gurul vissza.

2008. aug. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Ici-pici kiegészítést hadd tegyek: elindulásnál, amikor parkolóból (P) indulsz, vagy pirosnál, nem kell féket nyomni, kivéve, ha lejtős részen állsz. Az automata kicsit megfogja a kocsit. Nem kell taposni a pedált. És még egy, ne félj az automatától, hamar megszokod, és szeretni fogod.
2008. aug. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!