Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Fusion 1.4-es turbódízel...

Ford Fusion 1.4-es turbódízel TDCi 100 km-nél 2000-2200 körül pörög. Ez normális?

Figyelt kérdés

2004-es az autó, minden évben volt szervizelve, nagyon megkímélt állapotban van. Már 100 km-nél is kicsit hangos a motor, de ha autópályán mennék vele, akkor kb mennyit bírna km-be és fordulatba? Írták több helyen is, hogy 3-4000 fordulaton sokáig nem egészséges pörgetni a motort.


Köszi a válaszokat.



2014. jún. 17. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy dízelnél kb a max fordulat feléig egészséges a tartós pörgetés. Nem kötelező 130-140nel menni az autópályán, főleg ha a motor nem bírja.
2014. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A sebesség majdnemhogy mindegy. A lényeg, hogy tartósan 3000 alatt közlekedj vele. 4000 meg rengeteg egy dízelnek.
2014. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
130-nál olyan 2600 körül forogna, az teljesen normális érték egy ilyen kis motornál. De egyébként honnan jött a kétely hogy nem normális? Ha új korától nálad van és nem lett rajta váltó cserélve akkor ez ilyen. De hogy megnyugtassalak az én 1.4-es benzinesem (Fiat G. Punto) 130-nál már 4000 körül pörög. Ezek az 1.4-esek nem igazán autópályára valók, vagy ha ott kell menni akkor legyen elég csak 110 km/h-s utazósebesség.
2014. jún. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat.

Nem rég jutottam hozzá az autóhoz, ez az első dízeles autóm, előtte mind benzines volt. Lehet csak onnan merült fel a kétely bennem, hogy ennek hangosabb a motorja mint egy benzinesnek.

Nem is igen akarok 130-140km/h menni vele, elég nekem a 100-110 is, ugyan úgy odaérek, lehet kicsit később, de biztonságban!

2014. jún. 17. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Az enyémnek is kb ennyi a fordulata 100km/h sebességnél. Az enyém nem Ford, Opel 1.7 CDTI, hasonló korú, 2005-ös.

Rendszeresen járok vele pályán. 3000-es fordulatnál nyomom be a tempomatot, ez óra szerint 138km/h-nak felel meg és így megyek kb 2 órán keresztül heti kétszer. 5200-as fordulatnál tilt a motor.

Még soha nem panaszkodott, hogy ne lenne neki egészséges. 6 liter alatt fogyaszt ilyen tempónál is és elment már több mint 200.000km-t ilyen használat mellett. Sose volt motorikusan komolyabb műszaki problémám vele. Legalább az EGR se kormolódik, mint sok "városi" dízelnél.

Hangosnak se mondanám kimondottan. A munkahelyemen ugyan ilyen Opeleket használunk, csak benzineseket. Azok 4000-et forognak 130-nál és szerintem hangosabbak is. Most vettek a cégnél vadonat új Citroen Nemokat is. Azok is kb 3000-et forognak pályatempónál és jóval hangosabbak, igez ezek teherautók, a rakrész hangszigetelése talán nem olyan jó.

A szomszédomnak van egy hasonlóan 2004 körüli dízel Fusionja. Annak az alapjárata is kicsit keményebb, dízelesebb, hangosabb, mint az Opel CDTI-é.

2014. jún. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Márpedig egy dizelt nyugodtan lehet forgatni olyan 3500-as, akár 4000-res fordulatig is tartósan. Mondom ezt 400.000 km dizel autóban levezetett kilóméter után.
2014. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, én is ezt írtam.

5200-ig csak a műszaki vizsgán szokták kiforgatni, ott sem tartósan. De elvileg azért van a korlátozás, mert az az a maximális fordulat, ami mellet tartós használat mellett sem károsodik a motor. Legalábbis a kezelési útmutatóban valahogy így van megfogalmazva.

Én ha nagyon kihúzatom, akkor is csak 4000-ig szoktam pörgetni. Tartósan 3000-nél használom, ahogy írtam fent. Már csak azért is, mert nem szeretnék 30.000-es csekket kapni, bőven elég nekem a 138-as tempó. :)

2014. jún. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!