Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlásakor (Smart)...

Autó vásárlásakor (Smart) mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Smart érdekelne, 600 benzin vagy 800 dízel, (1998-2003) nem tudom melyik lenne jobb, és amikor megtekintem mire figyeljek, melyiknek milyen tipikus hibái vannak, ha vannak, tulajok véleményére vagyok kíváncsi, más márka nem érdekel

2014. jún. 30. 05:53
 1/4 anonim ***** válasza:
...Hogy ne verjenek át, műszakilag rendben legyen a kocsi és ne egy szépen kiglancolt roncsot próbáljanak rád sózni. Kb erre.
2014. jún. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, én pedig csak arra figyelnék, hogy ilyen kacatot meg ne vegyek. Túlárazott hulladéknak tartom mindet. Totalcaron volt egy cikk róluk, guglizd meg, ott úgy emlékszem jól le voltak írva a nyűgjei.
2014. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 VarMa ***** válasza:

az a baj hogy a benzines ezekbol az evjaratokbol altalaban nem mennek el 120-130e km-nel tobbet es motor felujitas...

Konstrukcios hiba azthiszem mar 2003-tol mar kevesbe fordul elo mert azokban mar van motorolajhuto.

Nekem volt 2db 600-asom az egyik egy 98-as 45le alap verzio volt, szep volt jo volt es 5 liternel tobbet nem evett soha pedig csak a ket veg allasban hasznaltam a gazpedalt. olajcserere es bemelegitesre es hutesre figyeltem de mar 115e km-nel mar elkezdett fustolgetni...

A motorjat nem erdemes felujitatni mert soha nem lesz jo, legalabbis olyan amilyennek szeretne az ember... En kulfoldrol hoztam bele egy motort...

A masodik egy 2003-as volt valos 22e km-rel klimaval, uvegtetovel, felnivel. Na ez az istennek nem evett 8 liter alatt, a markaszervizben pedig kozoltek hogy meg gyari erteken belul fogyaszt ez ilyen... Hja es garis volt meg az auto, ugyhogy meg egy ket probalkozas utan ment a haztol az auto....

A dizel en kerulnem mert abban plussz hiba forrasnak ott a nagynyomasu szivattyu es a befecskendezo fejek, ugyan 1,5 literrel kevesebbet eszik mint a benzines de erotlenebb is es dragabb is a javitasa....

Erzesre olyan mint egy gokart pattogos es aranylag kemeny a rugozasa de varosban nagyon viccesen lehet vele parkolni.

Telen hoban vagy csuszos uton nagyon *zar volt vele kozlekedni pedig gyari meretu teligumi volt rajta es nem a z olcsobb fajtabol...

Az ESP lepten nyomon villag ha kell hanem, egyszer egy elozesnel (az elottem halado ment 20km/h en kb 35-el, mikor is szokas szerint elkezdett vilogni az esp es mar meg is pordultem es ki is utottem a hatso futomuvet alol egy beton kocsi bejaron)

Elmeny volt igaz hogy meglepoen olcson megusztam pedig kellett ra egy kerek gumival, komplett hatso hid, stabrudak....

A valtojukkal nem szokott gond lenni bar elsore lassunak fog tunni de erzesre sokat javit a dolgom ha nem veszed el a gazt hanem nyomod ahogy addig es csak loksz egyet a valton, a computer pedig egy pillanatra elveszi a gyujtast es akkor "dinamikusabban" tudsz haladni.

Az olajat erdmes maximum 10e km-enkent cserelni minosegire...

A gumi nem olcso hozza mert elege idiota a meretezese de ez egy ilyen sport.

2014. júl. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy Smart árából akár autót is kapnál.
2014. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!