Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift I. Milyen motorol...

Suzuki Swift I. Milyen motorolaj legyen? Furcsa nyikorgás, zakatolás.

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés adott...Milyen motorolajat ajánlotok ebbe a kocsiba? 3 ajtós, 1.0, GLS. Sajnos még nem értek annyira az autókhoz mivel ez az első autóm...Valamint hallok valami furcsa nyikorgó, zakatoló hangot a jobb keréknél néha álló, néha kanyarodás és az egyenes szakaszoknál is...

Köszi előre a választ! :)



2014. júl. 2. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Suzukihoz nem nehéz gépkönyvet szerezni s abban le van írva hogy a motorolajnak mit kell tudnia. Nézd meg s aszerint válassz na aszerint hogy itt ki mit ír. Sajnos sok az önjelölt olajmérnök s autószerelő. A hang sok minden lehet. Az állót úgy érted hogy ha áll az autó s meglökdösöd hallod vagy ha áll de megy a motor alapjáraton? A jobb kereket úgy hogy benne ülsz s jobb kerék vagy szemből nézve? Ha benne ülve jobb első keréknél nyikorog akkor ott valami olyan nyikoroghat amit az ékszíj hajt. De ettől még más is lehet rossz ott. Gurulj be egy normális szerelőhöz s minden gondodat meg fogja oldani. Piliscsabán tudok egyet. Olyan aki az öreg autód hibájára nem azt mondja hogy azért rossz mert öreg.
2014. júl. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen alapjáraton és a kocsiban ülve jobb keréknél van valami zaj
2014. júl. 2. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor azt gyanítom hogy ott egy vagy töb csapágy rossz. De ez csak tipp.
2014. júl. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem köszi szépen a segítségedet viszont most olvasgattam a suzuki könyvét de nem találtam olyat hogy milyen olajat használjak...
2014. júl. 2. 15:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt egy kis puska. [link]
2014. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden suzuki gépkönyvben benne van az ajánlott motorolaj jól látható helyen. Még keresni sem kell, mert a borítón szokott lenni belül.


Tegyél bele ENEOS 5w40-et, az a hivatalos gyári feltöltő-olaj.Egyébként bármilyen olaj jó, ami API SL,SM, SN, és SAE 10w40,10w30,5w40,5w30, akár 0w 30 is lehet...

..bár az emberek jó része az óócccóó olajat keresi spórolás miatt..

pedig az olajon nem szabad spórolni.


Emeld meg a kocsi jobb elejét(a kerék mögött), és rángasd meg a kereket...sok minden kiderül(het)..kerékcsapágy, féltengely, toronycsapágy,stb..egy frissen vásárolt autót amúgy is illik alaposan átnézni.

Olajcsere, vezérműszíj-csere,légszűrő/olajszűrő csere...


Egy alaposabb autószerelő aranyat ér...

2014. júl. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem...köszönöm a válaszokat
2014. júl. 3. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!