Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsival mentem és 10 ezerre...

Kocsival mentem és 10 ezerre megbüntettek a zsaruk. Részben szabálytalan voltam, mégis jogtalannak érzem. Valahogy tudok fellebbezni ellene, hogy egyáltalán ne kelljen fizetnem semmit? Bővebben lent az esetről.

Figyelt kérdés

Az volt, hogy ma mentem hazafelé, az úton pedig elértem egy kereszteződéshez. Sima 4 ágú kereszteződés. Előtte egy zebra. A távolból látom, hogy 2 biciklis teker /!!!/ át, elöl egy felnőtt, mögötte szintén tekerve egy 10 év körüli gyerek. Két sáv volt az úton, a jobb oldaliban egy kocsi állt és engedte át a cangásokat. És volt a bal oldali belső sáv, ahová ha áttér valaki, akkor onnan hivatalosan csak balra szabad kanyarodni, hiába 4 ágú a kereszteződés. Közeledtem a kereszteződés és a zebra felé, 50-60-nal mentem körülbelül. Lendületben voltam, így gondoltam, nem állok meg a várakozó kocsi mögött, hanem kimegyek a belső sávba /ahonnan csak balra lehet menni hivatalosan/, és elslisszanva kikerülöm a biciklisekre várakozó kocsit, majd megyek tovább egyenesen. Veszélyes sem volt, ugyanis a belső sáv előtt /ahová átsoroltam/ is elhaladtak a bringások, mire odaértem, szóval simán el tudtam jönni. Semmi gond nem volt eddig.


Csak sajnos a kereszteződés jobb oldalában egy rendőrautó volt, ami jött utánam, miután kikerültem a zebra előtt álldogáló autót. Láttam a tükörből, hogy villog is /sziréna nem volt/. Megálltam, mert éreztem, hogy akar valamit. Ablak le, zsaruk odajönnek, jogsit, forgalmit, lakcímkártyát kérnek. Közben kérdezősködnek: sietek-e valahová, tudom-e, hogy a belső sávból csak balra mehettem volna és hogy majdnem elütöttem a biciklis gyereket... Válaszoltam nekik, hogy nem sietek sehová és azzal is tisztában vagyok, hogy onnan csak balra mehettem volna, de én mindössze egy ártatlan kikerülést csináltam, semmi balesetveszély nem volt benne. A biciklist pedig "majdnem" sem ütöttem el, ugyanis nyilván figyelek, hogy ne üssek el senkit. Pont ezért is soroltam át a belső sávba, mert azelőtt már rég elhaladtak a cangások és az álló kocsit is simán ki tudtam kerülni.



Igazából az egészben mindössze annyi volt, hogy áttértem abba a sávba, ahonnan már csak balra mehettem volna. Se biciklis, senki más nem volt veszélyben. Egy ártatlan kormánymozdulat volt az egész, mégis írtak nekem egy 10 ezres csekket. Amiből 60 ezer is lehetett volna, legalábbis valami ilyesmit magyarázott a köcsög rendőr. Szóval ez volt a legenyhébb verzió. Azonban én még ezt se vagyok hajlandó befizetni. Erre szeretném valami megoldást. Ugyanis teljesen jogtalannak érzem. Körültekintően vezettem, nem száguldottam és még csak "majdnem" /ahogy a zsaru fogalmazott/ sem ütöttem el a bringás gyereket. Jogtalannak érzem, hogy egy szaros szabálytalan sávváltás miatt fizessek ki 10 ezret. Mások sokkal durvább dolgot is elkövetnek és szemet hunynak felette a zsaruk. Kíváncsi vagyok, hogy a nagy fekete autóval járó, kigyúrt állatokat megbüntetik-e...

Egyébként azt sem értem, hogy a 2 biciklis közül a gyerek apját akkor már miért nem büntették meg, mert áttekert a bringával??? /A gyereket ugye nyilván nem lehet./ Pedig az is a zsaruk szeme láttára volt...


Valaki tud valami tippet? Fellebbezés vagy valami? Nem vagyok hajlandó befizetni egy Ft-ot sem, mert ezt a minimális szabálytalanságot közel sem érzem akkora súlyúnak, miközben abszolút nem volt balesetveszélyes, ahogy előztem /szabálytalanság ide vagy oda/.


2014. júl. 19. 22:55
1 2 3 4
 1/39 Dörmögő ***** válasza:
100%
Szerintem a 10 000-rel még olcsón megúsztad. Azt ugyebár te is tudod mert tanulnod kellett hogyha a zebránál áll egy kocsi, akkor azt nem kerülheted ki, hanem kutya kötelességed neked is megállni.
2014. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%

Döbbenetes, mert amit leírtál, engem egy az egyben PONT ugyanezért húztak meg az első forgalmi vizsgámon. (a második sikerült). És már kb. öt perc volt hátra a vizsgámból akkor, hibapont nélkül, mikor ugyanezt tettem. (Lerobbant kisteherautót kerültem ki a kereszteződésben, sehol egy lélek sem a kereszteződésnél...) Mégis meghúzott a vizsgabiztos. Akkor meg voltam sértődve, de azt mondta, azért vág el, hogy egy életre megtanuljam, balra kanyarodó sávból nem megyünk egyenesen. Ha történetesen forgalom lett volna a sávban, akkor miattam emberek haltak volna meg. És ebben sajnos igaza van.

Nem hiszem, hogy a fellebbezéssel bármit is elérnél, ráadásul sztem a fellebbezés is durván tízezer Ft illetékbe fog kerülni.. és a végén elbukod, fizeteheted a bünti 10 ezret is.

Végüls is elég "olcsón" megúsztad tíz ezerrel.

2014. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Dörmögő ***** válasza:
63%

A 3-as pontot ajánlom a figyelmedbe.



43. § Magatartás a gyalogosokkal szemben


(1) Kijelölt gyalogosátkelõhelyen a jármûvel a gyalogosnak elsõbbséget kell adni. Útkeresztezõdésnél a bekanyarodó jármûvel - kijelölt gyalogosátkelõhely hiányában is - elsõbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úttesten halad át, amelyre a jármû bekanyarodik.


(2) Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsõbbsége van, a jármû vezetõjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármû vezetõje az elsõbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. A jármû vezetõjének a kijelölt gyalogos-átkelõhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármûvel, amennyiben szükséges, a gyalogos átkelõhely elõtt meg is tudjon állni.


(3) A kijelölt gyalogosátkelõhely elõtt megálló vagy forgalmi okból álló jármû mellett meg kell állni és továbbhaladni akkor szabad, ha a vezetõ meggyõzõdött arról, hogy azt a gyalogosok elsõbbségének a megsértése nélkül megteheti.


(4) A vezetõnek fokozottan ügyelnie kell az úttesten


a) villamos megállóhelynél levõ járdasziget és az ahhoz közelebb esõ járda között áthaladó gyalogosok, a menetrend szerint közlekedõ jármûvek megállóhelyérõl az úttestre lelépõ gyalogosok, az autóbuszra felszálló és arról leszálló gyermekek, továbbá


b) egyedül vagy csoportosan haladó (áthaladó) gyermekek, a koruk, testi fogyatékosságuk vagy más ok miatt saját biztonságukra ügyelni felismerhetõen nem képes személyek


biztonságának a megóvására.


Ezek szerint több KRESZ szabályt is megsértettél (a zebránál nem megállás ráadásul szerintem súlyos szabálysértés is), így lehet hogy nem nagyon akarnék a helyedben fellebbezni.

2014. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
82%
2. vagyok.. Ja és kereszteződésnél lendületből 50-60-nal menni, ahol még biciklisek is vannak a láthatáron? Hát... nem hiszem, hogy ezt meg tudod fellebbezni. (Mindamellett hgoy megértelek, hiszen nekem emiatt "csak" a vizsgám ugrott akkor).
2014. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
47%

Hát figyelj.. Ezen szerintem már nem érdemes pörögnöd, igazad van hogy veszélytelen volt, a leírásodból, végülis értem hogy milyen lehetett a szituáció, feleslegesen én se fékeztem volna, szintén kikerülöm. (Teljesen okés manőver.) Ugye a kresz szabályokat azért szerintem logikusan kell követni. Célunk a balesetmentes közlekedés, de egyben az is, hogy rugalmasak legyünk, ne tartsuk fel a forgalmat. Namost, ez a kikerülés tipikusan az szerintem, ami belefér még, ettől függetlenül, ahogy te is elismered, szabálytalan. Én úgy gondolom, hogy a rendőrnek kellett volna olyan belátásra jutnia, hogy nem büntet meg, ugyanakkor valószínűleg úgy gondolta, hogy sietsz/veszélyes lehetsz, mivel ő nem is feltétlen látta az egészet a te szemszögedből stb... Úgy ítélte meg, hogy kell neked ez a lecke. Na, most attől függetlenül, hogy kell-e vagy sem, kis bírságot szabott ki viszonylag, szerintem ez is arra utal, hogy ő is arra jutott, nem akar megbszni, de ha már megállított valamit csinál... Én lenyelném, ez van.


Nekem 50 rugó volt egy egyenirányú, évek óta jártam arra, mostmeg a lámpában a zöldre rátettek kis nyilat, amit reflexből észre se vettem... Ráadásul csak kb 10 métert mentem be, és leparkoltam. ezekután jött a csekk mert a kamera felvett...

2014. júl. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Dörmögő ***** válasza:
87%
Akkor lepődtél volna meg mikor a másik kocsi mellé érve kiderült volna hogy nem csak a biciklisek miatt szobrozik a zebránál, hanem egy olyan gyalogost enged át akit te a kocsi takarásából nem láthatsz. Lehet volna a másik kocsi előtt akár egy gyerek, vagy egy járókeretes öregember is.
2014. júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Szabálytalan voltam, tudom, de SEMMI balesetveszély nem volt ebben. Egyébként nem szoktam sűrűn ilyet csinálni, de éppen lendületben voltam, a másik sáv előtt már elhaladtak a bringások, én pedig gondoltam, hogy elslisszanok ott. Ennyi. Senkinek nem ártottam vele semmit és én is lendületben maradtam. Az álló autó sem dudált rám, hogy miért előzöm meg "vakmerően" és a bringás gyerek sem nézett rám rémültem, hogy "centikre megyek el mellette" /ugyanis már bőven a várakozó kocsi előtt volt, mikor én odaértem/.


A zsaruk akciója mindössze arra volt elég, hogy kb. negyed órával később érjek haza /na nem mintha rohantam volna/. Egy rohadt kormánymozdulatért negyed órát ott gec.izni... Vicc az egész. Ja és már csak amiatt sem érzem ezt az egészet jogosnak, mert úgy büntettek meg, hogy eközben az áttekerő biciklisek semmit nem kapnak, mert szerintem nekik is járna /járt volna.../ ilyenkor valami. Bringás is büntethető ugyebár, nemcsak autós...


Örülnék, ha valaki tudna tanácsolni valamit, mert fizetni nem vagyok hajlandó mindössze ezért. Vagy ha engem büntetnek, akkor valahogy a bringást is vegyék elő...

/ettől az esettől függetlenül: mindig felba.ssza amúgy is az agyam, ha valaki áttekeri és nem áttolja.../

2014. júl. 19. 23:22
 8/39 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy nem érted meg ennyi komment után sem, hogy ha szabálytalan voltál, akkor fizetned kell. Az egy dolog, hogy te nem értesz egyet ezzel, (bár fura hogy a szabálytalanságot meg elismered). A rendőrökkel nem fogsz tudni ujjat húzni, de mint írták már előttem, a fellebbezési illeték pont 10 ezer (nemrég a feleségem is emiatt állt el egy fellebbezéstől). De mégse tök mindegy, hogy vagy becsengeted ezt a nem túl nagy összeget, vagy ennek a dupláját, mert akkor bukod a fellebbezési illetéket is. (Mert hogy bukod, az tuti).
2014. júl. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Az 5-ös válaszoló tökéletesen leírta az egészet!!!!!!!!!!!! Valóban ésszel, logikusan, körültekintően és balesetmentesen mentem, beleiktatva némi /senkinek sem ártó/ szabálytalanságot. Ennyi. Az pedig tényleg szomorú /és én is gyanítom, hogy így lehetett/, hogy a zsaru ha már megállított, úgy gondolja, hogy csinál valamit. Hát a akkó' jó' büntessük meg...


Amúgy az is vicces, amit a Te esetedről írtál. Sz..házi szemét mocskos g..i banda az egész rendőrség. 50 ezret beszedtek Tőled is, mert egy sz..os nyilat elnéztél, amitől nem dőlt össze a világ. De attól se, ahogy én kikerültem. Mindenki szépen mehetett volna a maga dolgára, de nekik csak azért is meg kellett állítaniuk. Oké, lehet, hogy ők nem az én szemszögemből látták a dolgot. csak ezután hiába magyarázza el nekik az ember, van egy szent meggyőződésük. gyakorlatilag ez is egy felesleges pénzbeszedés volt. 10 ezer forinttal gazdagabb lesz a rendőrség... Valaki pedig részegen halálra gázol valakit és ahhoz képest mérve még sokkal olcsóbban megússza, mint én most. Hogy is van ez!?

2014. júl. 19. 23:44
 10/39 A kérdező kommentje:
8-as: amikor elkezdtem írni a választ, akkor még csak Dörmögő kommentje volt. A többit csak a válasz megírása után láttam...
2014. júl. 19. 23:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!