Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogosítvánnyal rendelkez...

Friss jogosítvánnyal rendelkezem, kezdő autóban gondolkozom. Mi lenne a legjobb választás? (Bővebben a leírásban)

Figyelt kérdés

Megbízható, nem túl nagy kezdő autóban gondolkozom, ez lenne az első autóm. 17 éves lány vagyok, nemsokára töltöm a 18-at, de ez nem azt jelenti, hogy kifejezetten csajos autót keresek, amivel menőzhetek. Sportos, fiatalos, de komolyabb autót képzeltem, ami 5 személyes, lehet 3 vagy 5 ajtós. (Szedánban gondolkozom) Minimalista vagyok, tetszenek a letisztult, de karakteres formák. (Az álomautóm egy m3-as, vagy 116i bmw, de nyilván ezek más árkategóriába tartoznak, és nem valók egy kezdőnek) Ami az anyagiakat illeti, maximum 1,2 millió forintra gondoltam. Az alapvető biztonsági felszerelések elengedhetetlenek (ABS, ASR, ESP, Tempomat..) Összefoglalva egy komolyabb, de sportos, fiatalos, megbízható, igényes, biztonságos autót keresek, ami jól megy, jól fogyaszt és nincs vele sok gond.


Kérlek, segítsetek! A rengeteg márka között teljesen elveszek, mindenki mást ajánl, össze vagyok zavarodva..


2014. júl. 21. 02:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az alsó-közép kategóriás autókat kellene nézegetni, ezek még nem túl nagyok, de már teljesértékűnek mondható autók akár 5 személyre is. Szedan-ban nem igen vannak már 3 ajtós autók, egy autó attól sedan, hogy lépcsőshátú, és a csomagtérajtó külön nyílik, illetve vannak olyan modellek amik szintén lépcsőshátúak, de 5 ajtósak, mert a csomagtérajtóval együtt felnyílik a hátsó szélvédő. Pl. mondeo-nak, vectra-nak, mazda 6-nak vannak 4 és 5 ajtós kivitelei. Az 5 ajtós praktikusabb, mert nagyobb hely nyílik a bepakolásra. Alsó-közép kategóriába pl. az opel astra, vw golf, ford focus, peugeot 307, renault megane, toyota corolla, honda civic, mazda 3 stb. tartoznak. Az ASR (kipörgésgátló) és a tempomat nem éppen biztonsági felszerelés, a kipörgésgátló leginkább csúszós, főleg havas jeges úton nyújt segítséget, hogy feleslegesen ne pörögjenek el a kerekek, hátsókerékhajtású autóknál szerepet játszhat a biztonságban, mert nem tör ki az autó hátulja, de ebben a kategóriában nincs hátsó hajtás (kivéve BMw 1-es sorozat). sportos, fiatalos autóknak ebből a kategóriából a honda civic-et, ford focus-t, esetleg mazda 3-as lehetne nevezni. A középkategóriás autük már nagynak számítanak, és azokban a legkisebb benzines motor 1.6-os, ráadásul nehezebbek, így a fogyasztásuk nem túl baráti, dízelt viszont pénzügyi szempontból csak bizonyos éves futásteljesítmény felett érdemes venni általában. Az alsó-középkategóriában viszont az 1.4-es, 1.6-os benzinmotorok vállalhatók. Ha mégis belefér a középkategória, akkor lehet nézni benzines e46-os 3-as BMw-t, Honda accordot, ezek sportosak, és a formájuk letisztultnak mondható. Szerintem Kezdd azzal, hogy pl a használtautó.hu-n beállítva a paramétereket, ár, hengerűrtartalom, extrák beikszelése után megnézegeted, hogy mit kínálnak, azok közül melyikek tetszenének, és így szűkíted a kört. amik bennt maradtak, azokról informálódsz itt, népítéletekben a totalcar.hu oldalon, illete elolvasol róluk új/használtteszteket, illetve van egy csomó márkafórum.
2014. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, illetve a segítséged! Így már van egy irányvonal, amin elindulhatok.. És még újat is mondtál nekem :)
2014. júl. 22. 19:52
 3/12 anonim ***** válasza:
szívesen
2014. júl. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1,2-misiből már bőven lehet válogatni. Ami a lényeg, hogy nem régi de " prémium " autót nézz, hanem hétköznapi márká közül válogass. Opel, Peugeot, Suzuki, Ford, Mazda, Toyota, lehetne még sorolni.
2014. júl. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az Opel Corsa 1.4 Twinport-ról mi a véleményetek? Nekem nagyon megtetszett, minden szempontból megfelelőnek tűnik kezdő autónak.
2014. júl. 24. 03:09
 6/12 anonim ***** válasza:
első vagyok, jó az is. Majd ha vásárláshoz kerülsz, szánj rá egy napot, egymáshoz nem túl távol lévő több hirdetést válassz ki, hogy ne csak egy címre utazz x km-t, ha esetleg nem lenne jó. Keress ismerősi körben olyat aki valamennyire ért az autókhoz, illetve ilyen összegnél már megéri elvinni egy állapotfelmérésre az autót. Azt kalkuláld bele, hogy míg a nevedre kerül majd egy autó, az +60-100 ezer ft, valamint ha biztosra akarsz menni megvétel után majd cseréltesd le az olajat, vezérmű szettet, de ne ugorjunk ennyire előre inkább:)
2014. júl. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogy hoztad össze az M3-at meg a 116i-t ? :D :D :D cirka 300 lóerő a kettő között a különbség
2014. júl. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Megfogadom a tanácsaid, köszönöm szépen! :)


2. válaszoló:

Az m3 számomra maga az "álomautó", míg a 116i-t kezdő szemmel néztem, rendkívül alkalmas is lenne, de azért az is 2 milliónál kezdődik, ahogy nézegettem.. Plusz számítanom kell arra, hogy esetleg meghúzom az oldalát, vagy bármilyen sérülést okozok rajta tapasztalat és rutin hiányában, és egy Corsát inkább kitennék ennek, mint egy bmw-t. (Mondjuk szívem szerint egyiket sem, csak a mihez tartás végett)

2014. júl. 24. 20:16
 9/12 anonim ***** válasza:

"Az m3 számomra maga az "álomautó"


megint első vagyok, ez egy közös vonás bennünk :D

2014. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gyönyörű morcos "dög", nem nyugszom, amíg egyszer olyan autóm nem lesz :d
2014. júl. 27. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!