Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen fajta 125 köbcentis...

GentleMan16 kérdése:

Milyen fajta 125 köbcentis motort vegyek ami meg is éri az árát?

Figyelt kérdés
Illetve milyen motor éri meg jobban, mint ár/érték arányban és gyorsaságilag illetve fogyasztásilag vásárolni? Vagy Enduro vagy Supermoto amiben gondolkoztam. Eddig egy Derbi Gpr 125-öst néztem. Kezdő motoros vagyok!Maximum 300 ezer forint körül nem baj, ha használt! Válaszokat előre is köszönöm!

2014. aug. 1. 04:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Max 300 ezer körül nem is fogsz mást kapni, mint használtat. Legalábbis olyat nem, amit meg is érné az árát.


Gondolom A1 jogosítványod van, tehát kétütemű 125-ös gépek kiestek.


Én helyedben Honda CBF 125-öt vennék. Picivel drágább, mint amit te terveztél, de gyűjtesz még egy-két hónapot és megvan az ára.

Nagyon könnyen vezethető kis motor.

Ezek 2009 óta vannak a piacon, nem "sport" motorok, így motorikusan is jobb állapotban lesznek, mint GPR és társai.

Emellett ez a motor nem próbál más lenni, mint ami (gondolok itt "sport" motorokra, mint GPR). Ezzel nem lesz ciki meglenni, akárhova is mész.

Fogyasztása minimális. Karbantartása olcsó. Az egész szerkezet egyszerű, így könnyen javítható.

Hátulra érdemes rá egy csomagtartó dobozt venni.

2014. aug. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
meglenni => megjelenni
2014. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most attól függ, hogy mit jelent az, hogy megéri?


Ha a megbizhatóság és a takarékosság a fontos, akkor CBF 125, de ez kicsit lomha lesz.


Ha az a lényeg, hogy az autókat is lespriteld és 150-el repessz, akkor egy RS125 a te géped. De ez rengeteget eszik, és szervizigényes.

Supermotokat és endurókat nem igazán ajánlanék neked, hacsak nem szeretnél terepezni is.

2014. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aprilia RS125 nem vezethető A1 jogosítvánnyal. Amiket meg vezethetsz, nem fognak teljesítményben nagyon eltérni a CBF-től.
2014. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én szerintem a suzuki dr 125 sm se rossz négyütemű,nagyon nyomatékos kis motor,nem is eszik sokat kezdőknek tökéletes!! :)
2014. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat! Valoban jo motornak tűnik a Honda CBF 125, de sajnos nekem külsőre nem tetszik. Ami a pénzt illeti nembaj, ha használt, csak jo állapotban legyen.

Igazábol nekem mindig is a az élmény tetszett a motorozás nem pedig a száguldás. A lényeg, hogy legyen szép a hangja é, hogy külsőre megfeleljen a többi az, csak mellékes...persze azért jo, ha megy 120-130-at, de ezen kívűl nekem megfelel.

2014. aug. 3. 15:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy elsőre nekem sem tetszett a CBF125, de pár hét nézelődés után (ahol mindig újra előjött) nagyon megtetszett. A vezető szemszögéből amit látsz kifejezetten tetszik.
2014. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!