Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért állt meg a Renault...

Roland820620 kérdése:

Miért állt meg a Renault cliom (1992), az autópályán (leállt a motor)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár napja vettem egy Renault cliot (1992), baccara, automata váltós.


Nagyon gyengén ment, mintha a lovak elmentek volna nyaralni...de volt benne olaj, víz, minden működött, menjünk le a balcsira..Budapestről elindultam Siófokra.


44. kilóméterig jutottam kicsit kínlódva, mert 120-al csak úgy tudtam menni, hogy visszakapcsoltam 3-asba, felpörgettem a motort, és aztán megint D-be..mert amúgy gázadásra semmitse reagált.


Mentünk mentünk... kb 20 percig és egyszercsak szép finoman leesett a forulat, és leállt a motor.


Elvittem autószerelőhöz, aki megnézta elsőnek a biztosítékokat..minden rendben.


De nincs se gyújtás, már a relénél se, és az AC pumpa se megy.


Megnézte a riasztót is, hátha az blokkolt mindent..de nem.


A következő napokban elkezdik kiméregetni , mert a vezérlő számitógép nem akar kommmunikálni, pedig valami hibakódot jó lett volna kiolvasni (mondjuk nincs ilyen régi renault kábelük, csak egy Bosch átalakított valami).


A szerelő szerint ilyen nincs, hogy az AC pumpa és a trafó menjen el egyszerre, vezérlő elektronikára gyanakszik.


Van esetleg ötletetek?


Előre is köszi!



2014. aug. 14. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen régi autónál... Bármi előfordulhat.
2014. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez igaz, főleg ha francia. Adj túl rajta így ahogy van. Legalább nem buksz sokat, nem úgy mintha elkezdenél rá csomót költeni, de még mindig van valami baja állandóan. Nem éri meg. Gyűjts aztán vegyél egy újabb autót, valami japánt vagy ilyesmit.
2014. aug. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
eleve romos volt, és ilyen szar állapotban mégis megvetted, most meg csodálkozol, hogy széthullott? neked elmeorvos kéne, nem autószerelő...
2014. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Sajnos ez igaz, főleg ha francia" mindenki ezt a baromságot mondja már elnézést!Egy autó karban van tartva akkor mindegy milyen típus,ha egy Toyotában nincs olaj az is beszarik!Nálunk a céges autók Renault és Citroenek voltak kapták az ívet rendesen komolyabb meghibásodás nélkül!Pl Berlingó-ba közel 700ezer kilométer és a motorhoz még nem nyúltak!
2014. aug. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Namost az autószerelő szerint nagyon komoly baj nem lehet csak végig kell méregetni benne minden elektromos dolgot. Mert a számítógép benne nem kommunikál...3 cuccal is próbáltuk.


Azt mondta, hogy ez pont olyan hiba, hogy alapos műszaki ellenőrzés után sem feltétlen szűrhető ki.

Bármelyik autóval bármikor előfordulhat ilyesmi, főleg ha tele van zsúfolva elektronikával.


A kérdésem csak arra irányult, hogy láttatok e már ilyesmit, hogy se a számítógép nem kommunikál benne, se nemegy az AC pumpa, se gyújtás nincs..egyszerre?

2014. aug. 15. 16:11
 6/7 A kérdező kommentje:
A motorvezérlő 30A-es biztosítéka ment ki, ami a balolali műanyag rács alatt, a víztartály mellett (logikus) van. Namost azt még nemtudni, mitl csapkodja ki, mert 3 biztosítékot 100 km alatt már megevett.
2014. aug. 22. 16:30
 7/7 anonim ***** válasza:
23éves televan zsufolva elektronikával?????
2015. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!