Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a XI. kerületben vagyok...

Ha a XI. kerületben vagyok állandó lakos bejelentve, akkor a kocsival (ami a nevemen van) bárhol ingyen megállhatok (a kerületben)?

Figyelt kérdés

Ez igaz?

Mi kell ehhez? Kártya, matrica a szélvédôn?


Ha csak ott dolgozom, de nem lakom, akkor is jár ez?


2014. aug. 16. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál kapsz infót, és ott is kell kiváltani az engedélyt
2014. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentve, illetve lakhelyed környéke, vagy közelében van fizetős patkolóövezet csak akkor jár. De ha lakhelyednél nincs fizetős övezet illetve a közelben sincs, akkor valószínűleg nem jár. Bár ezt a kerület válogatja. Ahogy az előttem hozzászóló írta, az a legegyszerűbb, ha önkormányzatot megkérdezed, hogy jogosult vagy e rá.
2014. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk (XIII.) úgy volt, hogy


egyrészt eleve csak arra vonatkozik, aki abban az övezetben lakik, ahol fizetős parkolás van, és kapott róla engedélyt (matricát).


Szóval az parkolhatott a kerületben mindenhova, kivéve néhány olyan speciális szakaszt, ami másféle beszedők alá tartozott vagy más pénzkategóriába, Pl. Nagykörút, Váci út.


Lehet, hogy már nem így van, de már nincs autónk.

2014. aug. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!