Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a vélemények a Dacia...

Mik a vélemények a Dacia Logan MCV 1.2-es motorjáról?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy mennyire menetképes a Renault 1.2-es,75 lóerős 16 szelepes motorja egy Dacia Logan MCV-ben?

A szalonban egy Artic felszereltségű modellt számoltattunk ki és ezzel a motorral lenne a legolcsóbb.Egy kombi autóhoz nem gyenge ez a motor?Jelenleg egy 2005-ös Dacia Loganunk van 1.4-es 75 lovas motorral.Ennél sokkal gyengébb az 1.2-es?Nem használjuk sokat az autót,főleg hétvégenként.Nem versenyautóra van szükségünk,de azért kamion lehessen vele előzni. :)



#Dacia #Dacia Logan MCV #Dacia Logan MCV 1.2
2014. aug. 26. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Az 1.4-esnél gyengébb lesz hiába azonos a teljesítményük. Szerintem egy akkora autóba az 1.2-es szívómotor nagyon gyenge. Az a kamion előzés is gondot okozhat főleg ha benne a család meg a holmik. Én inkább gyűjtenég egy erősebb motorra, amivel nem biztos hogy többet fog enni.
2014. aug. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Apámnak ugyanezzel a motorral van Renault Thalia.

Nem rossz motor, szerintem elég strapabiró ez is. De nem számitsatok valami alacsony fogyasztásra, a 6,5-öt megeszi átlagban. De gyengébbnek érződik az 1.4-től, mert ez 16 szelepes, és 2500-as fordulat alatt halott a motor, és ebben a váltó is sokkal rövidebb, 100-nál már 3000 fölött pörög, tehát kicsit hangosabb is.

De igazából ha a szabályokat betartod, akkor bőven elég, városra tökéletes, és országúton is a 90-100 nem probléma vele. Csak annyi, hogy ha előzésbe kezdel, akkor bizony vissza kell váltani, kell akár a 4-5000-res fordulat is, hogy menjen rendesen egy előzéskor. De ez a motor jól birja a fordulatot, szóval nincs vele baj, meg egy kamiont könnyen előzö vele.

2014. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!