Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Megane első szériás 8...

Renault Megane első szériás 8 szelepes motorokról hol tudnék infót találni?

Figyelt kérdés

Ilyen kocsit szeretnék venni, de mindenhol csak a 16 szelepes motorokról találok infót, de én 8 szelepeset akarok venni. Hol találnék róla infót?

1.6-osat ismerem, tudom hogy megbízható, leginkább a gyári fogyasztási adatok érdekelnének 1.4 8V és 1.6 8V esetében.

Ha valakinek ilyen van, saját tapasztalat is érdekel, de vezetési stílust is kérnék hozzá, mert attól is függ a fogyasztás. Én alapvetően óvatosan, kicsit nagypapásan vezetek.


2014. szept. 8. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A sógornőmnek volt egy ilyen, vegyes használatban nőies stílusban 6,5 körül evett. Az én 1.6 16V Megane-om is hasonlóan kajál. A 8 szelepes egyszerűbb, könnyebb javítani házilag, bár szerintem a hengerenkénti befecskendezés egy fokkal jobb a 16 szelepes motoroknál.


A 8 szelepes motorok az első szériában voltak, gyakorlatilag a 19-essel megegyezőek. Keress rá az R19-re.


A phase II szerintem jobb autó, és a 16 szelepes motor nem rosszabb, csak kicsit többe kerülnek hozzá az alkatrészek.

2014. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Ez nekem eszembe sem jutott, hogy a 19-es Renaultban is ilyen motorok vannak.

JObb lenne valóban a 16 szelepes motor, de a 8 szelepesekkel szerelt vételára alacsonyabb és mint írtad, olcsóbb az alkatrész és könnyebben javítható. Nekem pont ez a fontos, mert nincs túl sok pénzem, de kell egy kocsi. Én csak országúton fogom használni, így talán még a 6 liter sem elérhetetlen.

Ha a pénztárcám és a bankszámlám engedné, akkor 16 szelepeset vennék, de így marad a 8 szelepes :D

Még egyszer köszönöm.

2014. szept. 8. 18:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából nem is a motor miatt jobb a phase II, hanem mert pár dolgot átalakítottak a facelift során.
2014. szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!