Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2000-es évjáratú opel...

Nemesis0319 kérdése:

Van egy 2000-es évjáratú opel astra g 1.4 16 v x14xe motorkódú autóm! Kérdésem milyen olajat ajánlatok bele melyik ami a legjobb ehhez a típusú motorhoz?

Figyelt kérdés

2014. okt. 3. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
10W40 TOTAL igazából tökéletes bele. 5 ezer körül van 5 liter.
2014. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyári GM 10W40 motorolaj. Biztos vagyok benne, hogy a legtöbb autósboltban kapható, és az. ún. "márkás olajok"-hoz képest nem is olyan drága.

[link]


[link]

Húzd lejjebb, ott van, h Olajcsere.

2014. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hasznos amiket irtatom bar a weboldal amit linkeltel az inkabb f astrat irja legalabbis mast nem talaltam! Szv a gyari elvileg a legjobb bele (GM)??
2014. okt. 8. 12:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Hello.

2-es vagyok újra. Most hogy F vagy G Astra az mindegy, ezt a motort is rakták mindkettőbe, sőt még a B Corsa-ba, Tigra-ba is.

Hát ha gyárilag ilyen van/volt benne, akkor az csak nem lehet rossz.

De ha az 1-es válaszoló által javasolt TOTAL-t sikerül jó áron beszerezni, az is jó.

2014. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nagy gyuri ***** válasza:
Örök téma ez , persze a gyári GM is jó 10W40,CASTROL MAGNETECH 10W40 amin van hologramos jelzés, TOTÁL is jó AP és SAE szám egyezen ,de nem kell túl variálni a felsoroltak közül bármelyik jó én CASTROL-t használok teljesen jó.Az olajat eszi az autó,ECHO -TECH -es astra?
2014. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen eco tech-s a motor 101000 km van benne ami bevizsgalt es az allapota is tükrözi, de nem eszi az olajat , legalabb is 1000 km utan nem vettem észre a nivo pàlcàn!! Ajànlottàk még nekem ezt a q8 (kuwait) tipusu olajat elvileg ez igazi arab olaj ami jo minosegu de 5w 40 !! Nem ertem miert kell bele 10 w 40? Na meg persze vélemèny eztel az olajjal kapcs!!
2014. okt. 16. 12:22
 7/8 nagy gyuri ***** válasza:
Nos, 10 w40-es olajat használj hidd el ezeknek az autóknak ez kell .Az 5w40-el sincs semmi baj,ami mondjunk úgy, vékonyabb olaj és így tél közeletével nem is lenne rossz elöbb fel veri a hidrotökéhez amikor még hideg-dermet az olaj.Úgye ez fontos télen-nyáron.Viszont fen áll az a veszély hogy meg is eszi az 5w40-et,a mai eco-tech G astrák már nem igen eszik az olajat az elsö generáció állitólag igen,amit a gyár is közölt pl 5000km/1liter ez csak egy példa.Azért az javaslom hogy figyelj az olajszintre,ha eddig sem fogyot valószinü jót fogtál ki.Ezek a W-s dolgok pedig a viszkozitást jelzik mondjunk úgy olaj sürüséget.Pl Üzem meleg motornál -terhelésnél is el tudja látni a feladatát az olaj,és még nyáron-télen is meg felelö kenést védelmet nyújt.Még annyit lehetne erröl irni ,bele menni hogy az hihetetlen :)Szerintem hagyd az 5W40-t.A Q 8 is jó olaj, de te döntesz én feljebb írtam mit használok nekem bejött semmi gond nincs vele
2014. okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nagy gyuri ***** válasza:
Majd el felejtetem 10W40 nél ne menj feljebb azok már nem ebbe az autóba passzolnak
2014. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!