Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt hallottam, hogy ősztől...

Azt hallottam, hogy ősztől autóra csak 21 év felett lehet jogosítványt szerezni, de a forrás nem hivatalos. Ez vajon tényleg igaz?

Figyelt kérdés
2008. aug. 11. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem. Tudnék róla.
2008. aug. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt már pár hete egy ehhez hasonló kérdés. A hír nem igaz, pontosabban így szól: ideiglenes jogosítványt "vezetnének" be, majd 21 éves kortól kapná meg az illető a véglegeset. Ideiglenes jogosítvánnyal pl. nem lehetne egyedül vezetni, csak úgy, hogy egy jogosítvánnyal rendelkező személy ül az anyósülésen... stb..de ez utóbbi csak "pletyka".
2008. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Remélem bevezetik, sok a felelőtlen fiatal az utakon.

Még az ideiglenes jogsi is megoldás lehet egy szinten.

2008. aug. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az első két választ. Az utolsó válaszolónak: Nem csak a fiatalok felelőtlenek, ez általánosítás, lehet az ember 30 meg 40 meg 50 évesen is felelőtlen... Azt mondják, sok a discobaleset. Itt egy példa: a bátyám 19 éves, életében nem volt még discoban, ha meg szórakozni megy a barátaival, sose megy kocsival. Szerintem a megoldás az lenne, hogy nem kellene mindenkinek a kezébe jogosítványt adni, a felelőtleneket nagyon könnyen ki lehetne szűrni...
2008. aug. 13. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Nekem is 18 éves korom óta van jogsim ( 17 évesen kezdtem el csinálni), most 22 vagyok 4 éven át vezettem több 1000 km-t és soha még csak egy koccanásos balesetem se volt. Viszont kellett már kormányt elrántani meg vészfékezni felelőtlen autós meg biciklis meg gyalogos miatt és túlnyomórészt nem fiatalok voltak. Nem kortól függ ,h ki mennyire érett rá. Egyébként kezdő jogsi most is van, két évig kezdőnek számít asszem, van pár korlátozsá ( pl. nem vontathat utánfutót vagy pótkocsit).


A járművezetés felelősséget kíván és ez nem korfüggő. Mindenki kerülhet olyan helyzetbe, h cukkolják meg baszogatják főle friss jogsival mikor elviszi egyk örre a haverokat ( pl. h miért nem mered nyomni neki, hát ezért ültél az iskolapadban hetekig? Tud ez gyorsababn is menni lépjél már oda, mert elkséünk). Egyedül a sofőr döntheti el mennyivel megy, és ha nem érzi biztonságosnak a gyorsabb haladást akkor igenis inkább menjen lassan. Neki kell ilyenkor rendet rakni az örök igaz tétellel: "Potya utas vésd az észbe, ne pofázz a vezetésbe!" Ha nem így tesz könnyne lehet diszkóbaleset a vége, lásd. alig pár napja is történti lyen. Friss jogsi BMW 200 km/h megcsúszás falnak menés.

2008. aug. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Énis remélem, h nemigaz, mert én még csak 15 vagyok, de minél hamarabb le szeretné mtenni. Imádok vezetni!! Nyáron egy jópárszor szoktam ilyen réteken, stb...

Szal emélem, h nem igaz

2009. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!