Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fura színű DIESEL?

Fura színű DIESEL?

Figyelt kérdés
Tankoltam egy kisebb benzinkútnál nemrég,kannába és kicsit fura a színe tehát nem átlátszó, jobban megvizsgáltam, az állaga jó szaga is, és mak tiszta semmi lebegő anyag meg ilyesmi.. erős fényel üvegen keresztül.. A kocsi normálisan megy vele szépen indul jól húz nem füstől nem dadog, normál szagú a végtermék is.. ez az első eset hogy kannába tankoltam szóval máskor nem fordult elő azért nem nagyon emlékszem hogy amugy milyen színű a gázolaj.. tehát nincs ezzel gond?.. vagy teljesen átlátszónak kell legyen? Nem retkes tehát nincs gond a kocsival, sőt mások is használják fiatalabb kocsiba.. semmi baja töle.. Átlátszóságára vissza térve megvilágítva végül is átlátszik de mégis.. A kúton nem festik, és nem is ázik be a tároló meg ilyenek.. Valakinek valami értelmes vélemény?

#diesel #gázolaj fura színű
2014. okt. 29. 01:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Régen színezték ezeket mindenfélével, a HTO idejében, hogy kiszűrjék a csalókat.

Az alap, nem színezett gázolaj színe enyhe zöldes, jellegzetes szagú.

Az adalékanyagoktól is lehet eltérő színe, parafingátlótól, mert közeledik a tél, meg a kutasok onnan szerzik be az üzemanyagot, ahol épp a legolcsóbb.

Nálam is van, hogy van, hogy erőtlen az autó, és van, hogy megy mint a golyó.

Na ezért nem vennék valami HDPDTIDTI akármit, mert költhetek rá több százezret a gagyi gázolajak miatt.

2014. okt. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a kúton a kémlelőablakon keresztül, ott sem teljesen áttetsző a gázolaj. Kicsit olyan opálos szürkés-zöldes színe van.

Sőt, ha megnézed az alap és a prémium dízelt, utóbbi sem átlátszó, a színe hasonló csak kicsit más árnyalatú.

Szóval szerintem normális a dolog.


Nekem egyébként "valami HDPDTIDTI akármim" van. Eddig egy forintot nem költöttem rá a gagyi gázolaj miatt, nem hogy több százezret. Igaz hogy kivétel nélkül márkás kúton tankolok, sokszor prémiumot. A 218.000km alatt amit eddig megtettem vele nem hogy százezereket, több mint egy milliót megspóroltam a gázolajjal.

2014. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor nem hiszem hogy bármi gond lenne ezzel ahogy fentiekben pontosan ugyan olyan.
2014. okt. 29. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!