Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vásároltam egy 2007 opel...

Gaspi lajos kérdése:

Most vásároltam egy 2007 opel astra h 1,7 cdti, autot. A kérdesem ay, hogy az olajnyomás mutato égö miért alszik el csak 6 másodperc mulva a gyujtás után?

Figyelt kérdés

2014. nov. 14. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyújtás után, vagy a motor beindulása után?
2014. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt mielőtt megvetted kellett volna megkérdezni.
2014. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért alszik el 6 mp után, mert akkor épül fel az olajnyomás.

Ennek 100 oka lhet, kezdve a régi elhasznált olajtól, a telített olajszűrőn át, a hibás olajszivattyútól a kopott motorig bármi.

2014. nov. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nincs szétkopva egy 2007-es Opel motor, lehet a gagyi olajszűrő az oka, abban is van egy nyomásszabályzó szelep.
2014. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Az üzenet küldője: Gaspi lajos

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 20:54

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Most vásároltam egy 2007 opel astra h 1,7 cdti, autot. A kérdesem ay, hogy az olajnyomás mutato égö miért alszik el csak 6 másodperc mulva a gyujtás után?

"Azért alszik el 6 mp után, mert akkor épül fel az olajnyomás. Ennek 100 oka lhet, kezdve a régi elhasznált olajtól, a telített olajszűrőn át, a hibás.."

Az üzenet szövege: a motor 158000 km be van, olajat cssereltem, 1000km-t mentem utanna, nem fogyaszt olajat, nagyon jol megy, csak idegesit,hogy miert eg a lampa a motor beindulasa utan 6 mp-ig"


Nos egy szétcseszett csapágysor miatt elengedheti az olajnyomást, és ehhez elég párszor meghajtani hidegen! Az olajat ekkor se fogja enni...

Persze ez csak tipp. Jó motornál beindítás nélkül csak önindítóval forgatva, is el kell aludnia a visszajelzőnek.

Ettől függetlenül érdemes lenne rátenni egy nyomásmérő órát, az többet mutatna.

2014. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen autóm van és hasonlóan viselkedik. Kell neki néhány másodperc, hogy elaludjon a lámpa. Az opelforum.hu-n másnak is ilyen.

Szerintem az többé-kevésbé normális jelenség, hogy kell egy kis idő az olajnyomás kiépülésének.

Nekem eddig 220ekm alatt ez semmi problémát még nem okozott.

Ha emiatt elvinném szervizbe a kocsit, kiröhögnének és azt mondanák, hogy ha menet közben nem villan föl, akkor ne foglalkozzak vele.

2014. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. nov. 16. 09:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne átnézni azt a motort és például a hengerfejen olajnyomást mérni nincs e dugulás az olajsártól valahol. Például az előszűrőben.
2017. szept. 10. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!