Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 Tudnátok segíteni,...

Mazda 6 Tudnátok segíteni, hogy inkább milyen kocsikat nézegessek?

Figyelt kérdés

Most adtam a fejem autóvásárlásra(használt autó) és nem tudok dönteni.

A maximum, amit kitudok csengetni az 1.2 milla(+ az átíratás ilyesmi).

Az eddigi kiszemeltjeim Audi A4-6, VW Passat, Mazda 3 és 6, ezek 1999-2004 évjáratig vannak ebben az árkategóriában.

Valaki azzal rémisztgetett, hogy a Mazda 6-ban wankel motor csücsül és azt nehogy megvegyem. Nem nagyon találtam semmi infót, hogy tényleg wankel van- e mindegyikben, vagy azért lehet otto motorral is kapni(gyárilag).

Az a lényeg, hogy beleférjen a keretbe, megbízható legyen(ne hagyjon ott az autópályán), a teljesítménye is legyen ott, amikor előzni akarok, a szervizekre ne menjen rá a gatyám. A fogyasztás az 8 literig belefér.



2014. nov. 20. 13:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Azért is ezeket nézegetem, mert lenne, ha hátul tényleg elférne 3 személy, tehát a méret is számít.
2014. nov. 20. 13:25
 2/5 Beviz Elek ***** válasza:

A Mazda RX8-ban van Wankel, a Mazda 6-ban normál Ottót és dízelt találsz.


Milyet nézegess? Olyat ami neked tetszik, olyat amiben jól érzed magad! Egy Multipla és egy Ford Ka lehet bármilyen megbízható, járhat levegővel is a motorja, SOHA nem venném meg.


A felsoroltak mind jó autók. Mivel nem jönne ki a személyes kedvenc (Audi A6 Avant - C6), úgyhogy Passatot vennék (1.9TDI) vagy Seat Leon/Toledo (1.8T)

2014. nov. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sajnos nem vagyok nagy szakértő autós témában, így jobbnak láttam megkérdezni, hogy a kiszemeltjeim közül melyik lehet jobb választás.

Havonta egyszer-kétszer belefogok hajtani jó 700 kilométert, azért sem merek fejest ugrani bele.

2014. nov. 20. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:
A mazda 6 szép és jó csak ne diesel legyen.Én is azt akartam venni nemrég és szerencsére felvilágosítottak,hogy a modell tipikus hibája,hogy a diesel motor kb. 240.000Km után megadja magát és ezért olyan olcsó az autó.Benzinesbe viszont 2.0 a legkisebb aminek a fogyasztása 12 körül van,szóval az már nem fér bele neked.A Mazda 3 viszont kiváló választás,főleg az 1.6 benzines 105 lovas és van limuzin és hatchback változatban is.Én ilyet vettem és 110%osan meg vagyok vele elégedve.
2014. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért egy 2004 utáni Focust vennék. Ezek nagyon eltalált kocsik.
2014. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!