Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért forralja a hűtővizet...

Miért forralja a hűtővizet 50-es endurom?

Figyelt kérdés

(Minarelli AM6-os motor) Kitisztítottam az egész hűtőrendszert. A vízpumpa is új. Mégis felforr a hűtővíz rövid idő alatt, a túlfolyón mindig kinyomja a folyadékot. mi lehet a gond?



Nem rég teljesen új alubarát fagyállóval és deszt víz keverékével lett feltöltve,(Nincs kiegyenlítő tartály, se légtelenítő csavar,se folyadékszint jelölés, egyszerű alumínium hűtő.)



2014. nov. 23. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A túlfolyó nyíláson háromnegyedig feltöltöd és ahogy fogy úgy töltesz utána amíg nem áll be a max jelzésig.

Saját magát légteleníti.

2014. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Szerintem itt más lesz a gond. Nem lehetséges, hogy a vízpumpád tönkrement. Nem forog a lapát, netalán a lapátok letörtek és üresen forog a tengely. Mivel műanyagból van nem ritka az ilyesmi. Levenni a pumpát nem nagy cucc, érdemes lenne megnézni mielőtt nagyobb lesz a baj.

Továbbá egy termosztát vizsgálatot is kellene csinálni. Nincs esetleg beragadva, netalán kinyit-e rendesen


Elég sos ezt megcsinálni.

2015. márc. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
írtam hogy új a vízpumpa
2015. márc. 6. 15:04
 4/5 joco5582 ***** válasza:
Attól még, hogy új nem biztos hogy ellátja a feladatát. De persze ha biztos az biztos :)
2015. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krosszmotor válasza:
Helló, nekem is ugyanilyen motorblokkos motorom van és ugyanez a hiba merült fel. Először mi is a vízpumpára gondoltunk de a hiba az volt hogy az elkopott hengerfejtömítés miatt a kipufogófüst belement a hűtővízbe és egyrészről felforrt másrészről pedig nagyobb lett a nyomás és így kiprüszkölte. Nem tudom hogy pontosan mi lehet a hiba nálad de talán ez.
2020. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!