Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik téli gumiabroncsot...

Melyik téli gumiabroncsot ajánljátok? Goodyear vagy Continental?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Goodyear Vector 5+ négyévszakos gumit használok de kanyarban nem érzem elég biztonságosnak. Arra gondoltam váltanék téli gumira.

Két márkán+típuson akadt meg a figyelmem :

Continental ContiWinterContact TS850

és

Goodyear UltraGrip 9


Előbbi ugye elsőként végzett az ADAC tesztjén (bár így is csak a jó minősítést kapta)

A Goodyear UltraGrip 9 pedig a gyártó oldalán található értékelés alapján tűnik profinak.


Ahogy néztem árban kb. 1000 Ft az eltérés így ez most nem mérvadó.

Ti melyiket ajánlanátok ?

Esetleg van más márka ami szerintetek ezeknél is jobb fogyasztás, tapadás, kopás, tartósság szempontjából? Természetesen ebben az árkategóriában.



2014. nov. 24. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:

"Előbbi ugye elsőként végzett az ADAC tesztjén"


Milyen érdekes, hogy az ADAC tesztjein mindig a német márkák győznek...talán mert megvették őket kilóra? [link]

Én Michelin Alpint vennék, a Goodyear sem rossz, de a Continentalt ne válaszd csak azért, mert az győzött egy korrupt autós klubb tesztjén...

2014. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a goodyeart választanám.
2014. nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

4 évszekos nincs. Téli van,meg nyári van.

Én elégedett vagyok a tacskóban kapható legolcsóbb szerb téligumival is,odaszegezi a kis suzukit az aszfalthoz xD

2014. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Négy évszakost el lehet felejteni, hülyeség.


Mindkettő jó márka, megbízhatóságban mindkettő nagyon jó. Én Michelin Alpin A4-et vettem. Ezt még nézd meg mielőtt döntesz.

2014. nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mind a 2 gumi kiváló tulajdonságokkal bír, teljesen mindegy melyiket választod. Én a Conti felé hajlanék de nem igazán tudnám megindokolni hogy miért.
2014. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Continental abroncsra szavazok.
2014. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó a Kleber Krisalp is (tapasztalat, HP2-vel), és nem olyan drága, mint a "nagyok". Vagy jó még a Kumho, Nokian. Csak ezek a nevek nem csengenek olyan jól, mint a Jóév Ultratapadás.
2014. nov. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia! Használtam már mindkettőt, és annyit tudok mondani, hogy szinte alig észrevehető a különbség. Talán, ismétlem; talán, a Continental egy árnyalatnyival jobb, mind tapadás, mind zaj terén.
2014. nov. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat a Continental mellett döntöttem.
2014. nov. 24. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Continental, egyébként hány éves a Vector? könnyen lehet hogy már elöregedett, ugyanez téli guminál is bekövetkezik kb 4-5 éves korában. Hiába nincs kirepedezve, megkeményedik és kb ugyanott vagy vele! Nekem most Continental val, de ezen is érezni, hogy nem az igazi már. Egyébként én a Continental-t javaslom a kettő közül, ha téli gumi. Azt mondjuk hozzá kell tenni, hogy a meleg aszfalt+ párás taknyos út ugyanúgy bizonytalanná teszi a téli gumit is, kicsit visszább kell venni a tempóból és hamarabb el kell indulni ha messzebbre mész!

Ha a négyévszakosnál maradnál, akkor Vredestein Quatrac 5 vagy Michelin Crossclimate+ is érdemes számításba venni vagy a legújabb Vectort, a Vector G2-t ez jóval újabb fejlesztés mint ami neked van, szóval lehet, hogy közelebb áll az elképzelésedhez.

2018. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!