Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó vagy motor? Tervben...

Robogó vagy motor? Tervben van a B125 letétele, csak nem tudom eldönteni, hogy maradjak-e a robogónál, vagy vegyek egy váltós motort. Mindkét szegmensben lenne kiszemelt, csak nem tudom mivel járnék jobban.

Figyelt kérdés
90%-ban városban közlekednék vele. Fontos a pakolhatóság is, de ezt a motornál is meg lehet oldani valamennyire egy hátsó dobozzal.

2014. dec. 18. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez alapján egyértelműen robogót.


A robogó városban sokkal de sokkal ideálisabb, nincs váltó amit 2 lámpa között 40x kéne piszkálni, sokkal kisebb íven tud kanyarodni az autók között, könnyebb parkolni vele és 3x annyi helyed van pakolni.

2014. dec. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából a váltás dolog engem sem vonz annyira, de addig nem akarok ítélkezni, amíg legalább egyszer ki nem próbáltam. Azon is filóztam, hogy a B125-öt robogóval teszem le és majd a korlátlan jogsinál megtanulok váltani, mert ott azért már illő megtanulni. Egy 125-ösnél még relatíve nem gáz, mert szerintem ott hogy tudj közlekedni, kell pakolgatni rendesen. Egy pl 500-as motornál, meg városban felváltasz kettesig és marha jól el vagy szerintem. De lehet, hogy már ezt is váltóssal csinálom meg, mert mi van, ha megunom a robogót és motort akarok. De akkor meg tuti hiányozna a pakolhatóság, meg a praktikusság. Csak húzod a gázt és megy, nem kell szórakozni a váltással.
2014. dec. 18. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:

125-ös robogók azért annyira nem nagyok, hogy oly sok mindent beléjük lehessen pakolni. Legtöbbször ezekre top boxot raknak pluszban, hogy ezt a hiányosságot orvosolják. Ilyen dobozt viszont lehet hagyományos motorra is rakni.


Jogosítványnál ne robogón tanulj. Motorról könnyű átülni robira, de fordítva már nem. Amennyit az oktatáson menni kell, nem fog zavarni a váltogatás. Valójában kezdőként városban sem zavarna. El kell telnie pár hónapnak, mire beleunsz, hogy ötven méterenként kell váltani.


Ennek ellenére én is a robogót ajánlom. Ameddig városban kell járkálnod, tehát nem szórakozásból motorozol, hanem, mint munkaeszköz, a robogó a logikus választás. Ülés alá beférhet a táskád, így lehet, hogy doboz sem kell rá. Szélvédelme jobb a legtöbb esetben. Esőtől is jobban megvéd (főleg a lábad). Felülni rá kényelmesebb. Vezetni jóval egyszerűbb. Nem kell attól tartani, hogy lefulladsz miközben a kocsik között gurulsz előre, stb.


A legjobb 125-ös robogó amit megvehetsz szerintem a Honda PCX 125. Csodás kis járgány. Honda kombinált fékrendszerével van szerelve és stop&go funkció is van rajta (álló helyzetben leállítja a motort).

A legjobb 125-ös hagyományos motor meg a Honda CBF 125. Ez egy igazi kis szaladgálós moci. Nem tud sokat, de legalább nem akar másnak látszani, mint ami.

2014. dec. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" mi van, ha megunom a robogót és motort akarok. De akkor meg tuti hiányozna a pakolhatóság "


Na ezt most nem értem.

Mindkettő doboz kérdése. :-D

Vagy talán a robogó sisaktartójának űrtartalma adja meg azt az "óriási" tárolási lehetőséget? :-)

2014. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A jogsi kérdés valahol jogos, robogóról átülni váltósra "license" hiányában necces, de fordítva sima ügy. Ami a pakolhatóságot illeti. Vásárolni is szoktam az 50-es géppel is, amivel most járok és szoktam az ülés alá is pakolni. Szóval valamilyen szinten, igen, az is számít valamennyire a pakolhatóságban. :) A taposóra is szoktam pakolni 1-2 nagyobb dolgot (persze a súlyra figyelek), de 125-ösnél ahogy elnéztem nem mindnél tudnám ezt megtenni, mert már más a felépítése. De vannak kivételek, pl a Scarabeo vagy az Agility.
2014. dec. 18. 10:58
 6/7 anonim ***** válasza:

# 3


Egy motorra fel tudsz szerelni egy hátsó dobozt - azon kívül semmilyen pakolási lehetőséged sincs!


Egy nagytestű 125-ös robogónál ugyan ezt a hátsó dobozt fel tudod rakni (pipa), ezen FELÜL viszont az ülés alatt van egy, vagy sok esetben akár 2 bukósisaknyi hely! Aztán a lábhoz a kormányosztlopra bármiféle trükközés vagy kellemetlenség nélkül fel lehet akasztani (gyári akasztóra) egy hátizsák méretű szatyrot is akár - ez egy közepes bevásárlás!


Szóval azért lényegesen több hely van egy robogón és milyen jó is az, hogy ha megérkezik valahova az ember szépen előveszi a láncot vagy lakatot az ülés alól, beteszi a bukóját a helyére és sétál a dolgára...

2014. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk igaz. :)
2014. dec. 18. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!