Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell szükséges az autót...

Miért kell szükséges az autót leállítani egyből ha megállsz mondjuk a kertben? Az baj ha jár a motor?

Figyelt kérdés

pl. nagyszüleimnél voltam családi összejövtelre és ahogy beálltam a kocsival, nem állítottam le, hanem kiszálltam kinyitottam az ajtókat és úgy kamerával elkezdtem körbejárni a kocsit meg muatni a kipufogóját, aztán leültem egy székre és úgy néztem ahogy jár a motor, erre megszólalt nagyapám hogy állítsam el a motort.

nem értem miért mondta veszélyes az autónak?



2014. dec. 25. 19:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
kocsinak a motorjáról van szó, nem motorkerékpárról.
2014. dec. 25. 19:03
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem az autónak baj hanem a környezetnek, hogy ott a kertben pöfékel...
2014. dec. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
mert pazarlod a benzint, károsítod a környezetet, és biztosítási szempontból sem jó, mert bárki bepattanhat és elviheti, meg zajos is (persze utóbbi van akinek zene)
2014. dec. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem kötelező azonnal leállítani, bizonyos esetekben nem is szabad. Például ha nagy terheléssel hajtottad, nem árt, ha utána pár percig kis terhelésen és fordulaton működik a motor, hogy vissza tudjon hűlni. Ha másképp nem jön össze, akkor úgy, hogy megállás után 1-2 percig alapjáraton megy.

De egyébként tök felesleges megállás után tovább járatni. Fogy az üzemanyag, de az autó sehová nem jut, a motornak már nem kell melegednie (amúgy sem az igazi az alapjáraton, üresben melegítés), tehát értelme nincs a dolognak. Nagyjából annyira, mint kézikamerával körbejárni az autót és beledugni az objektívet a kipufogóba.

2014. dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Feleslegesen nem szoktam járatni. De mondjuk ha vn menet közben egy két perces dolog akkor nem álítom le. Mert többet rongálódik egy indítástól mint ani benzint elfigyaszt azidő alatt. Ez a károsanyag kibocsájtás... Hagyjátok már ezt a hülyeséget. Gobdolom már nem 30 éves autórol van szó...
2014. dec. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó az autó hűtőrendszere, akkor menet közben jobban hűl, mint álló helyzetben. Ha csak áll, akkor fokozatosan melegszik és egy idő után bekapcsol a hűtőventilátor.

Járatni még 1-2 percig akkor célszerű, ha turbós és nincs benne utánhűtés.

2014. dec. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szántóvető ***** válasza:
0%
nem baj ha jár,nem is veszélyes az autóra nézve.kár volt leállítani :)
2014. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Kettő uteműkre voltak jellemzők hogy hajlamosak bezabálni alapjáraton járatva. Meg annak gyorsan felforr a vize ha uzemmeleg és jaratod alapjaraton.
2014. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy veszélyes,semmi gáz!

Szerintem a Nagyapád a felesleges benzinfogyasztásra csikart be.

:)

2014. dec. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs ezzel, csakhogy nem normális, hogy beállsz az autóval a helyére, és utána a székből nézed, ahogy jár a motor :D

Ennyi erővel soha nem állitanám le, csak akkor éppen napi 15 liter üzemanyag elmenne ezzel.

2014. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!