Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlásnál az eredetvizs...

Autó vásárlásnál az eredetvizsga díját a vevő vagy az eladó állja?

Figyelt kérdés

2015. jan. 13. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Általában a vevő, mivel az átíráshoz kell. De megegyezés kérdése is lehet, nekem eddig két esetben állta az eladó, mindkét esetben kereskedő volt és belealkudtam az árba az átírást.
2015. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vevő... Általában..
2015. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A eladó mivel bizonyítja,hogy nem problémás a autó,hozzáteszem álltalába benne van a árba és a árát le szokták alkudni.
2015. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én még soha nem csináltattam meg az eladó autóm eredetiségvizsgáját..........
2015. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

az eledónak kell.

Rá lehet ám fázni ha eredetvizsga nélküli autóról a vételér kifizetése után derül ki hogy nem megy át az eredetiség vizsgálaton...

És az eladó szét tárja a kezét.

akkor pereskedhet a vevő pár évig.

2015. jan. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Magánszemélytől vesszük, nem kereskedőtől.
2015. jan. 13. 20:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Elvileg az eladónak kellene, mert neki kell azt bizonyítania hogy "tiszta" az autó. Persze úgyis a vevővel fizettetik meg általában. Megveszi az autót, úgyis át kell íratnia, eredetvizsga nélkül meg nem írják át. Mondhatnák hogy sakk-matt, de ezt a részét meg kell beszélni az eladóval. Ha az eladó eredetvizsga nélkül adja az autót és a vevőnél derül ki hogy gond van az autóval, akkor a vevő vagy bebukja a vételárat (ill. mehet perelni) vagy verőlegényekkel visszaszerzi az eladótól.
2015. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 egySanyi ***** válasza:
A díja nem lényeges, akár Te is fizetheted csak ne Te vidd, mint vevő a vizsgára mert ha gond van a kocsival akkor neked is meggyűlik vele a bajod. Sajnos saját tapasztalatból írom.
2015. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zebra3328 ***** válasza:
Tudom, hogy átíratás előtt kötelező eredetvizsgálatot végeztetni, DE ha magyar forgalmis autót akarok eladni, akkor annak már van egy érvényes törzskönyve. Szerintem ez esetben az eladó nem fogja állni a költségét.
2015. jan. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó barátom mikor vásárolta az autóját, azt beszélték meg az eladóval, hogy fele-fele... vagy az eladó...

Lényegében a vevőnek kell a papír, az eladó pedig el akarja adni. szóval, mindkettőjük érdeke.

Így én is ezt gondolom, hogy fele-fele arányban.

Amúgy meg, nem egy olyan nagy költség, főleg egy autó árához viszonyítva, hogy ne érje meg a későbbi rejtett hibák miatt is.

2015. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!