Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hétvégén sor kerül életem...

Hétvégén sor kerül életem első motor vezetésére. Lány vagy,44 kg,168 cm körül. Simsonnal leszek. Mire figyeljek oda? Nagyon félek hogy a kis tömegem miatt könnyebben egykerékre áll majd.

Figyelt kérdés
Aki tanít az pár jól megtermett motoros fickó és bár tudom hogy mindent elmondanak majd, de akkor is..hátrány hogy 44 kg vagyok?
2015. jan. 19. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
kizárt dolog hogy egykerékre álljon.
2015. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Jézusom. A lényeg, hogy valami civilizációtól távoli, kihalt helyen tegyétek, ott csak magadat tudod összetörni. Egyébként ha motorozni akarsz, miért "jól megtermett motoros fickók" tanítanak, miért nem mész el megcsinálni a jogsit kismotorra? Vagy még csak 12 vagy?
2015. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Félemed alaptalan, max ugy tud hátsó kerékre állni, ha baromi nagy gázt adsz és a kuplungot egy pillanat alatt engeded fel, de ugy is csak megemeli az orrát majd nyomaték híján vissszaejti. Ha gurulsz alapjáraton egyesben akkor bármekkora gázt húzhatsz csak megindul, de fel nem fog emelkedni. Rosszabb esetben lefullad a francba ha nem jól van beállítva a karburátor. Ha még így is félsz akkor először mondd, hogy kettesben akarsz indulni. Nemvagy túl nehéz, tehát nem fog sokat szenvedni a motor+váltó kettesben, annyi a különbség, hogy jóval lassabban kell felengedni a kuplungot. Még egy dolog segíthet az, hogy ülj minél előbbre.
2015. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Motorozni, persze...If you know what I mean :D


A simson akkor áll egykerékre ha csörlővel emelik. Előbb fogsz álló helyben oldalra eldőlni vele, mert nem bírod megtartani

2015. jan. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Alábecsülöd a simsont,úgykimegy alólad mint a sz*r ha nemfigyelsz, hátsó lámpán fog csúszni.

-Kérdező majd elmagyarázza a hústorony hogy mire figyelj oda itt csak okostojások vannak akik életükbe nem ültek még motoron de leküzdhetetlen vágyat éreznek hogy osszák itt az észt.

2015. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Nem hátrány, hogy 44 kg vagy, és nem fog a szimó egykerékre állni...nyugi.


addig nézegesd az utcán, ki megy szimóval, és hogy vezet...nem lesz semmi baj.


sok szerencsét.

2015. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Nézegessed persze sokáig,2 fokban ki megy simsonnal.. xD
2015. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
A gyári simson nem megy ki alólad és pláne nem fog a hátsó lámpán csúszni.
2015. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Hát ott más hamarabb fog állni, mint a Szimó egykerékre :D
2015. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy szépen lassan csusztasd ki a kuplungot és egy nagyon kicsi gázt adjál neki közbe.Váltani ugy kell,hogy kuplungot behuzod és ebben a pillanatban vissza engeded a gázt ilyenkor a lábfejedel feltolod 2-esbe majd ugyan igy 3-ba.

De tanácsolom,hogy elsőnek csak 1-esbe menj vele.

Fékezni ugy kell,hogy kuplungot behuzod és a jobb lábadnál lenyomod a kart és bevékezel,miután megáltál a kuplungot nem engedted ki igy berakod üresbe.

Váltád ugy van, hogy 1-es le a többi fel (3 vagy 4 sebeséges a simson)

És vigyáz mert ha gyorsan engeded ki a kuplungot és mellé nagy gázt adsz akkor kimegy alolad ( én is tapasztaltam ezt az érzés )

egy simsonos srác 15/F

sok sikert !!!

2015. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!