Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi lehet egy autógumi...

Mennyi lehet egy autógumi élettartama?

Figyelt kérdés

2010. áprilisában rakattam fel új gumikat a Mitsubishi Colt 1.1 kocsira (akkor még sok pénzem volt, és nem nagyon foglalkoztam vele, hogy muszáj-e). Azóta lecserélve nem volt (télen sem), de nem néznek ki kopottnak. Évi kb 10.000 km-t megyek. De hallottam, hogy veszélyes lehet túl sokáig fenntartani a gumikat. Most utána néztem a neten, de nem igazán lettem okosabb. Kb a következőket találtam:

- 6 év után;

- 10 év után;

- 45.000 km után

- nem lehet tudni.


Tud valaki további útmutatást adni?


2015. jan. 20. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mondom hogy követendő a példám, nekem 10 ill 8 évesek a téli gumijaim amik most fent vannak. Én sem használom túl sokat az autót meg nyári garnitúra is van, azok is 6-8 év körüliek. És még jók. Na most hogy milyen következtetést vonsz ebből le, azt rád bízom.
2015. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van még rajtuk rendesen minta,és nincsen láthatóan kirepedezve(elöregedés),nincs rajta dudor(szálszakadt),akkor nyugodtan használd!Nyilván minél öregebb egy gumi,annál kevésbé képes ellátni a feladatát(tapadás,irányíthatóság)!Most lehet lehülyézni,de nem véletlen a mondás hogy új seprű jól seper!Pont mint az új gumi,mert az meg jól tapad!
2015. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát akkor még maradnak...
2015. jan. 20. 22:56
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Számít az eredeti minősége is. Egy alsó kategóriás gumi esetleg hamarabb öregszik (ha nem is kopik), mint egy magasabb kategóriás. De egy jobb gumi 10 évet és/vagy 200e km-t simán kibír. Az más kérdés, hogy esetleg fejlődik annyit a gumiipar, hogy 10 év múlva már az alsókategóriás is jobb tapadást biztosít, mint a 10 éves felsőkategóriás.
2015. jan. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Normálisan 5 év után le kellene cserélni, de apámnak például majdnem 9 évesek a téli Michelinjei, és a múltkor hóban is egész jól tapadt.
2015. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
200 Ekm-t egy gumi sem bír ki, de a 10 év összejöhet simán.
2015. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zsom_bibi válasza:
Nekem a 8 éves téligumikat lecserélés érettnek minősítették (Goodyear), pedig évi 13 ezer kilométert autózom és ebből téli gumival csak kb. 4-4500-at.
2016. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Barum gumikat 8 év használat után cseréltem le a cordobámon. Télen - nyáron ezzel jártam, télen a sózások miatt inkább garázsban tartottam, ritkábban jöttem ki vele.

Érdekesség képpen 70-ezer km van a gumikban, totál rendesen elkopott, repedések lettek a barázdák között valamint megkeményedett és csúszik a gumi. Szálszakadás is van de ennek én vagyok okozója.

Na most, ez az olcsóbb kategóriás gumi volt az ami legtovább szolgált amit eddig használtam hibátlanul úgy hogy nem tönkrement hanem egyszerűen elhasználódott.

Volt több olyan is (viking) amikor az új gumi idő nap előtt (3-4év) elöregedett mintsem elkopott volna akár felére is. Tehát érdemes figyelni a gumik állapotát és asszerint dönteni a cseréről mert változó az élettartam.

2017. márc. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!