Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mozgáskorlátozott helyen...

Mozgáskorlátozott helyen parkoltam, lehet tenni valamit a hatalmas büntetés ellen? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre bocsájtom hogy én is bunkóságnak tartom ha valaki direkt ilyen helyre parkol, most sem azt vitatom hogy hibáztam. Egy kis mellékutcában, ahol egyébként mindkét oldalon szabályos parkolóhelyek vannak kialakítva, visszatolattam egy üresedő helyre. Sajnos nem vettem észre a táblát, hogy mozgáskorlátozott parkolóhely. Felfestés nem volt, eleve rossz minőségű kis utca, nem is volt előtte sem ott felfestés, tehát nem lekopott.


40 percet álltam ott, mire visszajöttem, 50 ezer Ft-os büntetés várt. Beszéltem kicsit később a közteressel aki rátette, azt mondja sajna ez törvényileg ennyi, mérsékelni nem lehet.


Időközben találtam egy olyan esetet, ahol, miután a rendőrséghez átkerült az ügy, elengedték, figyelmeztetést adtak csak.


Van valakinek személyes tapasztalata ilyen ügyben?


Sajna nagyon brutális ez az összeg. 20 éves autóm van, jelenleg nincs munkahelyem. Ha csak simán megállni tilos tábla lett volna, 15 ezerből megúszom. Nem értem egy ilyen szegény országban hogy találhatnak ki ekkora horror büntetési tételeket. Egyik kollegámnak mikor ezt elmeséltem, említette hogy ő azért kapott 50 ezres büntetést nemrég, mert igazoltatáskor nem tudta felmutatni a forgalmiját. A kocsival minden rendben volt, műszaki, biztosítás befizetve, mégis 50 ezerre büntették feledékenysége miatt. Elment bíróságra is, ott a bíró kioktatta, hogy fizesse be, ha kell részletekben, örüljön hogy nem 100 ezerre büntették. Nem értem ezt a cinizmust...


Mikor kiváncsiságból visszamentem arra a helyre, hogy megnézzem hogy nézhettem ezt el, ott állt egy kb. 30 milliós majdnem vadiúj Mercedes, természetesen rokkantkártyával, szabályosan:)


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. jan. 29. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha tudsz szerezni egy mozgáskorlátozott igazolványt és ezt 5 napon belül bemutatod akkor talán elengedik. Persze nem mint mozgáskorlátozott, hanem mint őt szállító jármű vezetőjeként bemutatva.
2015. jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

"Ha tudsz szerezni egy mozgáskorlátozott igazolványt és ezt 5 napon belül bemutatod akkor talán elengedik"... ha pedig nem jön be a csel, kaphat 2 év börtönt - megéri vajon?


A mozgáskorlátozott parkolókártya hivatalos okmány, nem csupán egy igazolás, hozzájutni sem egyszerű (okmányiroda, orvosszakértői határozat), kérelmezéstől az elészülésig kb 2 hónapot lehet számolni, nem 5 napon belül...

A használatával sokan próbálnak visszaélni, a lebukás esélye lehet alacsony, de ha megtörténik, akkor van ám sírás, ugyanis nem szabálysértés kategória, hanem bűncselekmény (okirat hamisítás) - Liptai is kesergett a milliós csekk miatt, de kár 3 évet is lehet kapni érte... úgyhogy jó szándékkal nem ajánlanám senkinek, hogy így próbáljon szabadulni a bírság alól.


"A törvény nem tudása nem mentesít a büntetés alól"

A közlekedési szabálysértések esetében bevezettek egy táblázaton is alapuló számolást, s a végrehajtónak valóban nincs mérlegelési lehetősége, ha észleli a vétséget.

Részletfizetés, közmunkával megváltás, esetleg méltányossági alapon lehet próbálkozni a büntetés mértékének csökkentésével, de ez már nem a közterületesre, vagy rendőrségre tartozó procedúra (önkormányzat, közlekedési szabályértésekkel foglalkozó osztály)

2015. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 vatafak ***** válasza:
az 50-et ugyanúgy kiszabták a rokihelyre 20centivel belógó autónkra nemigazán látok esélyt, max részletfizetést tudsz kérni vagy közmunkát talán
2015. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elmondanád pontosan miket próbáltatok meg tenni az ügyben? Továbbvittétek rendőrségi szakaszba, vagy csak a közterületeseknél maradt az ügy?


Találtam egy érdekességet egy ilyen üggyel kapcsolatban:


[link]

2015. jan. 29. 20:55
 5/7 anonim ***** válasza:

A cikkben is hasonló eljárást ír le, mint, amit fentebb említettem: az önkormányzat rendészeti osztályán próbálkozhatsz a büntetés enyhítését elérni, de vérmes reményeket ne táplálj, mindössze a jóindulat az, ami maradt.

Ami viszont eszedbe ne jusson: jogtalanul, parkolási igazolvánnyal takarózni (ilyen gondolatod talán nem volt, más javasolta)

2015. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben, ezt megpróbálom akkor. Az a kérdés hogy van-e lehetőségük, hatáskörük ezt enyhíteni. Érdemes lenne egy mozgalmat indítani az irreális büntetési tételek ellen.


Kiváncsiságból utánanéztem, Angliában hasonló kihágásokért 35-50 GBP büntetést adnak.

2015. jan. 29. 22:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Mo-on szokás volt semmibe venni a mozgáskorlátozottaknak fenntartott helyekre vonatkozó parkolási tilalmat, ezért rúg most ilyen horror összegre. Próbálj meg részletfizetési kedvezményt elérni.
2015. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!