Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Transporter T4...

Volkswagen Transporter T4 teljesítmény növelés? Bonyolult? Tippek?

Figyelt kérdés
Volkswagen Transporter T4 2.5 TDI gyári 102 lóerős autót mennyire bonyolult a gyárilag 151 lóerős teljesítmény szintjére emelni? Mi a különbség köztük? A motor szinte teljesen ugyanaz mindkettő gyári T4 tranporter motor, csak utóbbi ritka és inkább multivanokba volt. Hozzáértő válaszokat várok előre is köszönöm. Esetleg szerintetek mennyi a reális teljesítmény növelés úgy hogy a motor nem károsodik? A 102 lóerő sajnos nagyon kevés az önsúlyhoz.

2015. febr. 3. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószinüleg a 151 LE motort a Multivanokhoz lett anno legyártva. Elviszed egy chippeshez aki beállítja neked úgy hogy a motornak nagy károkat ne okozzon de amit lehet kihozza belőle. Nem hiszem hogy 102-ről 151-re fog ugrani, én inkább 120-130 körül tippelnék. Ha nem elég ez a teljesítmény növelés akkor hozzá kell nyúlni az adagolóhoz. Nagyobb porlasztócsúcsok meg stb. Ha konkrétabban érdekel vidd el aki Diesel tuningolással foglalkozik és ő elmondja a lehetőségeket, vagy írj a Smoke And Charmnak azt mondják az ötleteket.
2015. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a 102 és 151 lovas között nem csak az elektronika a különbség, hanem műszaki különbségek is lehetnek, de ebben nem vagyok most biztos. Sőt ott van régi Audi A6ban ugyanez a motor 116 illetve 140 lóerővel. Érdemes azért utánajárnod a dolognak, mert a motor bőven elbirja a lóerőket, nem lesz ártalmas, csak nem tudom hogy chippel megtudják e oldani, vagy kell valami alkatrészcsere is.
2015. febr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a szmókendsármosok csak az egykilenctédéihez értenek......vagyis igazából még ahoz se....
2015. febr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!