Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha a robogónál ha...

Mi történik ha a robogónál ha a tűszelep nem működik vagy az úszó lyukas, azon kívül hogy túlcsordul a benzin?

Figyelt kérdés
indul rendesen a robogó ettől vagy többet fogyaszt?
2015. febr. 23. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Hidegen szokatlanul könnyen, szívató nélkül is indul a motor, általában szépen jár is, aztán ahogy bemelegszik, először csak az alapjárat tűnik el, végül az alacsonyabb tartományok. Általában üzemmelegen már csak nyélgázzal hajlandó működni, vagy még úgy sem: fulladozik, hörög és rettenetesen sokat fogyaszt. A túl magas benzinszint ugyanis hatékonyan tönkreteszi a karburátor jól kitalált beállításait, orrán-száján dől befelé a benzin, amit a motor nem tud elégetni.
2015. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem lehet így használni... ha nem zár el a tűszelep, vagy a forgattyúsházba, vagy a földre kifolyik a benzin, attól függően, hogy merre lejt a karbi...
2015. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tehát nem is lehet beindítani ebben az esetben?
2015. febr. 23. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy be lehet vagy nem.

De nem nagy munka és költség megcsinálni úgyhogy ess neki!


Bár ha út közben jársz így akkor azért érdemes szenvedni vele és valahogy hazavergődni.


Jártam már úgy hogy hazafelé menet megálltam, aztán pár perc után feltűnt hogy tócsa van a motor alatt. Hát nagy nehezen beindult, de eléggé rosszul ment és hazáig húztam a benzincsíkot. (kilyukadt az úszó. A cseréje volt kb 5 perc, a beállítása meg 10)

2015. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem bírom szétszedni annyira a motort hogy hozzáférjek a karburátorhoz. A benzincsap az biztos hogy rossz mert ez vákuumos és csak akkor szabadna folyni a benzinnek ha jár a motor, de most álló motornál is szakadozottan folyik.

Egyébkét gyakran volt több óra állás után benzinfolt a motor alatt. Arra is gondoltam hogy a benzincső csatlakozásánál folyt ki a benzin és azért láttam tócsát és egyébként vmi beznines trutyi is van a karbin. Elég könnyű lehúzni a csövet, a csapról nehezebb volt.

2015. febr. 23. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát az egész kasznit le kell róla bontani hogy ki tudd venni a karbit. Ez a robogók hátránya.
2015. febr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak sajnos azt az idomot nem tudom leszedni mert nem tudom hogy hol fogja még vmi csavar.
2015. febr. 23. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyi baja van akkor mindenképp szedd le a burkolatot (gúgli a barátod, jútúbon is találhatsz videót róla) aztán pucolj le mindent és nézd meg hogy hol és mi folyik. Aztán javíts mindent amit kell.
2015. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!