Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki megmagyarázná nekem...

Valaki megmagyarázná nekem hogy az olaszok miért olyan ügyetlenül közlekednek?

Figyelt kérdés
Legalább is azt vettem észre hogy előbb törik össze az autót mint hogy használatba vették volna. A másik meg amit észre vettem hogy igen lomhák!!!! Magyarázza el valaki miért ilyenek?

2015. márc. 6. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én pont azt vettem észre, hogy nagyon nyomják neki, és elég idegbetegen vezetnek.

Más vérmérséklet, szűk városi utcák, más mentalitás és közlekedési morál.

2015. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én is észrevettem hogy Rómafele és Aprilia fele taposság de többségében inkább lomhák meg semmi udvariasság közlekedés szempontjából. Köszi a választ :)
2015. márc. 6. 20:33
 3/11 anonim ***** válasza:
A népsűrűség. Területileg csak háromszor akkora az állam, mint Magyarország, de hatszor annyian vannak.
2015. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az olaszok egyáltalán nem ügyetlenek, csak többet ér nekik 5 méterrel előbbre lenni, mint a kocsijuk épsége.
2015. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ők nem foglalkoznak az autó épségével csak minél hamarabb eljussanak A-ból B-be... Korzikán voltam nyáron, és mindegyik autónak sérült volt az eleje és hátulja. Parkolásnál ha nincs elég hely enyhén megtolják az előttük és/vagy mögöttük lévő autót, hogy legyen hely.


Teljesen más a közlekedési moráljuk, de hasonlóképp van a görögöknél is. Én örülök, hogy nálunk nem így van.

2015. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megjegyzés: tudom Korzika Franciaországhoz tartozik, de rengeteg olasz lakik ott mai napig, és gyakorlatilag a közlekedési moráljuk is ugyanolyan.
2015. márc. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mediterrán temperamentum :-D

Olasz, spanyol, portugál, francia, görög, de még a Földközi tenger túlsó partján (Afrika) élő népekre is jellemező viselkedés.

2015. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Északkelet-Olaszországban egész normálisan közlekednek, Triesztben pl soha nem találkoztam még a hagyományos olasz stílussal :D
2015. márc. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Trieszt a Monarchia jelentős kikötővárosa volt, Trianon után lett olasz.

Azt nem tudom ennek mennyi köze van az ottani közlekedéshez :-)

2015. márc. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mediterrán mentalitás, hirtelen felhúzzák magukat, és ugye ők mindig kapkodnak, fel vannak háborodva, ba*nak mindenre.

És igaz, hogy Észak-Olaszországban nem ilyen a közlekedés, ott inkább olyan "németesek" az emberek, pontosak, nyugodtak.

2015. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!