Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most én röhejes vagyok, mert...

Most én röhejes vagyok, mert a könnyebb utat választom? (automata váltó)

Figyelt kérdés
9, autóvezetés nélküli év után újra volán mögé akarok ülni és vennék pár autóvezetési órát. Pár ember kicsit furán nézett rám, mikor mondtam, hogy nem kéziváltóson akarok gyakorolni és a továbbiakban sem kézissel akarok vezetni, hanem automata váltóssal. Ez furi?

2015. márc. 13. 09:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%

Én például nem tudnám elképzelni, hogy ne én váltsak. Azért nem olyan nehéz betenni azt a váltót, kivéve ha már elkopott.

Számomra ez olyan kb, mintha automata indexet szeretnél, mert te lusta vagy jelezni a kanyaroknál.

2015. márc. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Azert gyartanak automata autot, mert sokan szeretik.

Tobbek kozott en is jobban szeretek automatat vezetni.

Egyszeruen le kell szarni, h mit mondanak az emberek. Tok mindegy mit csinalsz, ugy is kritizalni fognak.

2015. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Mit erdekel masok velemenye?


A kezivalto egy anakronizmus, manapsag csak hatranya van.

2015. márc. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Váltóson tanultam vezetni (természetesen) és Istenem, mit nem adtam volna egy automata váltósért! :D Rutin mozdulat egy idő után, de akkor se bánnám, ha kiesne. Ha veszek autót, biztosan automatát fogok, mondhatnak nekem akármit.
2015. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

De sok balfax van itt. :D

Az a baj, hogy a vezetés manapság teljesen természetes dolog, pedig tudni is kell vezetni. Mit gondoltok, miért van annyi közúti baleset? Mert mindenki vezetni akar, mert egyesek szerint ez létszükség, de ettől még nem fog tudni mindenki vezetni. Az egy dolog, hogy valakit átengednek a vizsgán, de ha egy istenverte váltót nem vagytok képesek használni, akkor miről beszélünk?

2015. márc. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Egy hülye megszokás, hogy Európában ragaszkodnak a kézi váltóhoz. Semmi összefüggés nincs aközött, hogy milyen váltót használsz, és hogy mennyire tudsz vezetni. Mondom ezt úgy, hogy én magam addig nem veszek automata váltós autót, amíg az autók többsége nem lesz automata váltós nálunk is, mert ha elszoknék a váltástól, nem tudnék más autót vezetni a sajátomon kívül. Egyébként nincs semmi előnye ma már a manuális váltónak (egy modern automata váltóval már a fogyasztás sem nagyob), mondom ezt úgy, hogy különösen nem zavar, hogy váltani kell, csak tök felesleges.


Egyébként el lehet képzelni, ha az automata váltó ellen is ekkora az ellenállás, mekkora lesz az önvezető autó ellen. Pedig az a jövő.

2015. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

En speciel tudom hasznalni a kezi valtot, meg lehet jobban is mint te, ennek ellenere azt gondolom hogy a vezetni tudas nem azon mulik hogy kezzel valtasz vagy nem.


A mai automata valtok gyorsabban valtanak, hatekonyak, okosak, es kevesebbet fogyaszt veluk az auto, a kezivalto egyes kategoriakban rohamosan szorul vissza.


Manapsag nem kurblival inditjuk az autot, nem hasznalunk kezi szivatot, es nem kezzel, hallas utan allitjuk az elogyujtast. Pedig annak idejen ezek a dolgok is a hetkoznapi hasznalat reszei voltak, csak az ido meghaladta oket, ahogy mara a kezivaltot is.

2015. márc. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amíg megtanulsz jobb a kézi, eghyébként meg kényelmesebb az automata váltó. Az USA-ban szinte csak azt használnak. Ne érdekeljen mások véleménye, azon tanulj, amin jól esik.
2015. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem hülyeség az automata váltó de én az miatt nem veszek mert félek tőle hogy nem lesz megbízható és ha lerobbanok vele akkor csak tréler tud elszállítani. Ha lerobbanok a kézi váltós autómmal akkor szólok ismerősnek és egy vontatókötéllel hazavontat.

Ráadásul az automata váltó javítása drága is. A kézi váltó megbízható. Volt a családban több autó is és csak egyiknek volt vmi a váltójával de annak a javíttatása se került sokba.


Mivel nekem nem telik BMW-re, Mercire meg hasonlóan drága autókra ezért csak Clio, Corsa, Yaris és ilyesmi autókból tudnék keresgéli automata váltósat de kevés van belőlük és a kereslet is olyan kicsi hogy ha vennék egyet akkor nem tudnám eladni később. BMW meg Merciből simán lehet automata váltósat találni és keresik is az emberek.

2015. márc. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
5-ös: Vigyázz a szádra. Nem arról van szó, hogy nem tudja az ember kezelni a kéziváltót, hanem NEM AKARJA! A technológia tovább fejlôdött. Ez olyan, mintha kézzel kellene mosnom, holott már feltalálták a mosógépet!
2015. márc. 13. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!