Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül az ékszíj...

Mennyibe kerül az ékszíj feszítés, és mennyi idő alatt csinálják meg?

Figyelt kérdés

#nyikorgás #autó ékszíj
2015. márc. 20. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A modern autókban általában nem is ékszíj van, hanem hosszbordás szíj, ennek feszítése automatikus. Ha már nem tudja feszíteni a rugós feszítő, cserélni kell, mert túlságosan megnyúlt. Ha nem automata a feszítő, akkor az ékszíj feszítése nagyjából 10 perces, otthon is elvégezhető munka.

Már ha autóról van szó, de ugye a kérdésben tök felesleges bármilyen információt megadni, majd az okos válaszolók mindent kitalálnak.

2015. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Idén februárba lett kicserélve az ékszíj, 2001 es autóról van szó, melegben indításkor nyikorog.

2-3 perc után megszűnik a nyikorgás.

2015. márc. 20. 16:03
 3/8 A kérdező kommentje:

Pontatlan voltam, nem értek hozzá, arra gondolok hogy télen lett cserélve és most, hogy jobb idő lett a gumi szilárdsága megenyhült és ezért nyikoroghat.

?

Vagy valami más lehet?

2015. márc. 20. 16:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

évek óta nyikorog nekem is, de nem csinálok ügyet belőle.induláskor nagy a generátor terhelése, pláne ha a kormányt tökig alászedem...akkor az elektromos szervo akár 80 A-t is felvesz, ez pedig igencsak nagy teher a generátornak..aztán abbahagyja.


de ha bekapcsolod a klímát, fényszórókat, stb, akkor is vísít egy picit...


de a kérdésed más volt..kb tíz perc a munka, minimum fél óra rezsidíj..az egy szervízben alsóhangon 8e/óra..tehát négy rugó, +áfa, jatt, már mehecc is

2015. márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam mivel az ékszíj új ezért, gondoltam húzni kell rajta, amit a googlen kimazsoláztam.

A motor sem megy úgy ahogy szokott, nem húz ahogy szokott, mint kukautas amit éreztem, gondoltam így jó lesz a kérdés.


Köszi a válaszokat, de szerintem azért csak meg kéne nézesd szerelővel a járművedet.


[link]

2015. márc. 20. 16:28
 6/8 A kérdező kommentje:

Na, az ékszíjnak semmi baja, a generátorból kieset egy csavar(pár napja,lehetett hallani valamit, na ez volt valószínű és akkor kezdte a nyikorgást). Beleraktak egy másikat és lefújták sprével a csapágyat. Most jó.

Addig semmi baja nem volt, míg februárban szerelőnél nem volt, most 3 -ra van vele valami.

Persze tudom az autó öreg, de akkor is na.

Remélem még 2 évig gond nélkül elgurul és rendben lesz a nagyfiú.

2015. márc. 20. 17:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne csodálkozz, ha pár nap vagy egy hét múlva megint nyikorogni fog...

:D

2015. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Másnap megint nyikorgott.

Tegnap (másik) szerelőnél meghúzták mind két szíjat, szerencsére semmi nem sérült a motorháztető alatt, nagy a boldogság az autó megy, örülünk.:)

50 eur.

2015. márc. 27. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!