Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorfelújítás, igen vagy nem?

Motorfelújítás, igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Üdv. Egy 1.3-as 60 LE-s motort szeretnék felújíttatni. Először is utána olvastam, de miből is áll és mi az értelme a motorfelújításnak? A meglévő motorral mit tesznek a felújítás alatt, és nem a szakkifejezések érdekelnek, mert azokat már elolvastam, hogy ilyen olyan fúrás, hengerezés. Hanem hogy miért is jó a felújítás? Attól hogy ezeket megcsinálják miért lesz jobb? Miért növekszik fel a teljesítmény?


Sokat gondolkodtam h eladom és újat veszek, de igazán annyi pénzem nem lenne rá. Kb 300.000 Ft-ért tudnám eladni az autót, és kb 500.000 lenne vásárolni. Ebből még lejön az átíratás és esetleg, centrálzár, riasztó egyéb biztonsági kütyük amik már az én kocsimban megvannak, és nagyon szeretem és sokáig akarom használni! Csak azért írtam le hogy hiába a sok add el vegyél újat, nem éri meg felújítani válaszokkal.


Amúgy akinek volt már esetleg hasonló méretű motorjának felújítása, vagy pont ezzel foglalkozik kb mennyi lenne az ára?


2010. febr. 17. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen típus? Nem mindegy!
2010. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ford
2010. febr. 17. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Dobd ki!

Sose lesz autó belőle,akár mennyit költesz rá!

2010. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a motorfelújítás tuti belekerül pár 100ezerbe, centrálzár+riasztó 30ezerből már kijön pl...
2010. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A motor alkatrészei kikopnak. Ezalatt elsődlegesen az értendő,hogy csökken a kompresszió,vagy sűrítési viszony Laikusan fogalmazva mondjuk egy 9:1 kompressziójú motorban az 1 egység beszívott (Benzin-levegő)térfogatot 9-ed részére(9bar),sűríti össze a dugattyú,és a gyújtás pillanatában felhatványozódik ez a 9 bar, 81 Bar nyomásra(detonációs nyomás). Ez nevezhetjük hasznos nyomásnak,ami már lefelé "küldi" a dugattyút. Ha csökkent ez a kompresszió érték,akkor csökken a motor végnyomása,tök gyenge lesz a motor.Pl ha az eredeti kompressziós érték 80% alá csökken, akkor a vesztesség ennek is a hatványozódásával jár,azaz egy 100 LE motor alig teljesít 60 LE-t.

Ezen kívül más alkatrészek szintén kopnak, főtengely-és hajtókar csapágyak,amiknek esetleges törése a motor halálát okozhatják,így felújításkor célszerű ezeket is újakra cserélni.

2010. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

20:27 - Igen kb 30, de azt mondom hogy ezek már megvannak az autómban. Szóval most van egy kocsim amit szeretek, megvan benne minden, csak rossz a motor, így ha azt megcsináltatom akkor az mondok egy összeget benne lesz 150E Ft-ba. Hogyha veszek új autót aminek jó a motorja de nincs benne riasztó cd-s rádió ilyenek + az átírás, akkor ugyan azt az összeget ráköltöm.


21:17 - Köszönöm, a lényeget értem.

2010. febr. 17. 21:31
 7/8 anonim ***** válasza:

19:51

ne adj neki rossz válaszokat mert a ford IGENIS JÓ MÁRKA ÉS NEKEM IS VAN ÉS BEVÁLT

2010. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vagy bontóba komplett motor 30.000 forint NEM VICC mgkéreztem
2010. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!