Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a szivató? Mire szolgál?

Mi az a szivató? Mire szolgál?

Figyelt kérdés
Mármint a kézire gondolok, amit ki lehet húzni magad felé.
2010. febr. 17. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra, hogy a hideg motor az induláskor benzinben dúsabb üzemanyagot kapjon, és könnyebben beinduljon.
2010. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikor hideg a motor, akkor az égéstérbe áramló üzemanyag keverékből a benzin egy része lecsapódik.

Emiatt a motor nem kap megfelelő keveréket és nem fog beindulni.

A szívatónak 2 fajtája is van.

Régebbi motoroknál (pl. Pannónia) a levegőből vettél el és így a motor elég dús keveréket kapott az üzemeléshez.

A Simsonoknál pedig a beállított keveréket meghagyja, viszont ad hozzá egy kis benzint, pont annyit, amennyi elég ahhoz, hogy a motor beinduljon.

Ha már elég meleg ahhoz a gép, hogy ne csapódjon le a keverékből a benzin, akkor vissza engeded a szívatót, és újra a normál keveréket fogja enni.

Remélem érthetően írtam le. :)

2010. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Így már értem.

És akkor mi van ha mondjuk egész út alatt bekapcsolva hagyom?

2010. febr. 17. 22:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Akkor az történik, hogy a bemelegedett motornál már nem csapódik le benzin, és több benzint kap, mint amennyit el tud égetni.

A motor elkezd fulladni, csöpög az olaj a kipufogó könyöknél.

2010. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés: megnő a benzinfogyasztás és a környezetszennyezés.
2010. febr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!