Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki, aki képbe van ezeket...

Valaki, aki képbe van ezeket le tudná írni nekem, vagy autószerelő, vagy esetleg tudja ezeket?

Figyelt kérdés

1. Effektív teljesítmény meghatározása

itt nekem is van egy ötletem szerintem mi lehet:

az összes hasznosuló munkával járó teljesítmény ( veszteség és munkára fordított energia)

2. fajlagos fogyasztás



2015. márc. 29. 07:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel effektívről (vagyis ami valójában a hajtásra fordítódik) beszélünk, akkor a veszteségeket le kell vonni. Na de miből ugye? A gyakorlatban ezt fékpadon lehet lemérni vagyis kiszámolni a leadott nyomatékból és a fordulatszámból. Kérdés még hogy a hajtáslánc veszteségével számolunk e, mert nem elég a motor teljesítményét tudni, az a leghasznosabb ha a kerekek által leadott teljesítményt számítjuk. Ez már eléggé effektív. Tuningoláshoz persze elég lehet csak a motor paramétereit mérni a hajtásláncé meg annyi amennyi.


A fajlagos fogyasztás megmutatja hogy egy kilowattóra leadott energiához mennyi üzemanyagot kell elégetni a motorban (grammban adják meg általában).

2015. márc. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm !

amúgy vizsgázom évvégén, ez a 2 dolog meg nem volt tiszta, de vannak szempontok a tételben és abba van benne ! :)

2015. márc. 29. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!