Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány coolos felniket lehet...

Hány coolos felniket lehet felszerelni Lada 2107 autóra meg a többi autóra hogy szabályos is legyen?

Figyelt kérdés
videokon képeken láttam hogy 18collos kerekeken gurultak az autok amikor kb 13-15 collos felniken van gyárilag és hogy fér el?
2010. febr. 18. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A Lada 2107 gyári mérete 13 colos, 15-ösnél nagyobb felniket ritkán szoktak rá felszerelni, mert ahhoz még lehet kapni normális méretű gumikat, amikkel sehol nem ér bele a doblemezbe a kerék.

Egyébként a kerekekre vonatkozó szabályokat fejből nem tudok (6/1990. KöHÉM-rendelet), de azt nem szokták engedni, hogy a sárvédő alól kilógjon. A szélesebb, más ET-jű felnit ezért kell pogácsázni.

S hogy hogyan fér el? Egyszerűen: úgy kell megválasztani a felni és a gumi méretét, hogy a gyári átmérőnél ne legyen sokkal nagyobb. Ekkor nem ér bele sehová. Ezen kívül ha eltér a felni ET-száma a gyáritól, akkor olyan nyomtávszélesítő kell alá, hogy ezt "helyrehozza". Ha pedig végképp nem fér a kerék, akkor szokták visszaperemezni a sárvédőívet elöl, hogy alászedett keréknél berugózva ne vágja szét a gumit, illetőleg akkor lehet játszani a nyomtávszélesítővel vagy a kerék maximális elfordulását határoló ütközővel, hogy a doblemezbe se érjen bele. Jó játék, eltart egy darabig...

2010. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy Magyarországon csak olyan méretű kereket rakhatsz fel, amilyennel gyártották. Szóval ha kijött 13"-as és 14"-essel, akkor ezeket és pont.

Ha ettől nagyobbat (vagy kisebbet) raksz rá, akkor műbizonylat, vizsga, nemtommégmi, de kicsi rá az esély, hogy engedélyezzék... Az most egy más dolog, hogy a rendőr nem köt bele, de ha belefutsz egy kpm vizsgába, akkor el is vehetik a forgalmit.

2010. febr. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!