Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell váltani dízel autóval?

Mikor kell váltani dízel autóval?

Figyelt kérdés

tehát alapesetben, benzinessel elvileg..

0-20km/h 1. fokozat

20-40km/h 2.es fokozat

stb.


Dízel üzemű autóban, elvileg gyorsabban kell váltani

mikor 1-es, mikor 2-es?



2015. ápr. 7. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha a km/h órát nézed, akkor pont úgy kell, mint a benzinesnél. Én a benzinest és a dizelt is 35-40-nél váltom 3-ba és igy tovább.
2015. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
pff,nem is szoktam nézni mennyinél váltok,de a fordulatszám olyan 1600-1800 körül normáls esetben. 1.9 TDI.mármint a 2.-at váltom itt.dehát ez attól függ mennyire akarsz gyorsan gyorsulni,vagy emelkedő,lejtő...
2015. ápr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát nagyon nem mindegy, milyen autóról beszélünk, egy gyenge vagy egy nagyobb, erősebb motorral szerelt autóról.Általánosságban elmondható, hogy egy személyautónál igaz amit ítrál, ha 1800-2000-ig pörgeted egy sebességben, az jó.De hogy legyen ellenpélda is, ha kisteherautóval rakomány nélkül közlekedek, akkor 2-be indulok, 20-nál már rakom a 3-at, 35-nél a 4-et, 50-nél pedig az 5-öt.
2015. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

én többnyire akkor váltok ha 2000 fölé megy huzamosabban a fordulat.


Amúgy meg autó függő.


Az én kocsimon egyértelmű, hogy úgy van beállítva a motor, hogy sík terepen 3-asban legyen meg 2000-nél az 50km/h

4-est olyan 60km/h-tól lehet váltani és 70-80 környékén szoktam 5-ösbe tenni.


Van aki ki van borulva, hogy városban 3-asban megyek, de a kocsi koszöni, nagyon jól érzi így magát, nem erőlködik, nem pörög túl és a fogyasztása is rendben van.

2015. ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

tehát akkor inkább a fordulatszámot nézzem? ha 2000 fölé megy, akkor váltok.

avagy inkább ez igaz lehet 0-15km/h 1-es 15-30km/h 2-es vhogy így van.

egyébként ford fiesta 1.5

2015. ápr. 7. 17:31
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a fordulatszámot, hisz nem ugyanannyi a fordulat sík úton és 45 fokos emelkedőn se.


Múltkor Budán kellett felmennem a hegyre. Mentek előttem is, így kb 40km/h környékén haladtunk, de végig 2-esben mentem, mert 3-asban nagyon kevés volt a fordulat neki.


Sík terepen ugyanez a sebesség természetesen röhögve megy 3-asban.

2015. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Látom tőled lehet kérdezni, kösz! Eddig oké. Ha lelassítok, akkor hova kapcsoljak vissza, ha a fordulatszámot nézem?

1-esbe ha megállok, ha lassítok akkor elég a 2-es?

2015. ápr. 7. 17:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Gondolom nincsen jogosítványod?! Oktató midnent el fog mondani... Egyébként meg érezni kell,mert tényleg nem mindegy,hogy milyen autó és milyen helyzetben vagy...
2015. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez a kocsidtól függ.

Idővel hallás alapján fogsz váltani és kevesebbet nézed a fordulatmérőt. Van olyan kocsi amiben nem is jelzik ki.


Elméletben 1-esbe akkor váltasz ha el akarsz indulni. A valóság viszont az, hogy egy bizonyos sebesség alatt már nagyon kevés a 2-es és muszáj 1-esbe váltani, mert 2-esben csak égeted a kuplungot. Viszont 1-es fokozatnál nincs szinkrongyűrű így nehezebben veszi be ha mozog a kocsi. Én ezt úgy oldom meg, hogy már tudom 1-2 másodperccel korábban, hogy vissza kell váltanom, és szépen lassan óvatosan teszem 1-esbe, olyankor hirtelen nem megy. (legalábbis az én kocsimban nem)



Egyéb esetekben visszaváltás:

Pl 3-asban megyek 50-el 2000-es fordulattal. Lassítok motorfékkel mert piros a lámpa távolabb. Tegyük fel, hogy nem áll előttem senki. Lassulok 45-40-35km/h felé. A fordulat is esik lefele 1300-1500 körülre. Ha folyamatosan ezzel a sebességgel akarok tovább haladni, akkor visszaváltok, pl mert 30-as zóna van. Ha viszont a lámpás esetnél maradunk, akkor közben zöldre vált és nem váltok vissza, csak kövérebb gázt adok. Ebben az esetben kicsit nehezebben indul el, főleg mert nekem turbó dízeles kocsim van, de visszaváltani 1 másodperc kedvéért fölösleges szerintem.


Tehát akkor váltunk vissza vagy fel, ha a fordulat túl magasra-alacsonyra ugrott-esett, viszont a sebességet tartani akarjuk.


Ha csak hirtelen fel akarod pörgetni a kocsit és kilőni magasabb sebességre, utána azonnal motorfékezni, akkor arra a kicsi időre fölös felváltani.

2015. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Most lett meg a jogosítványom. Dízel autón tanultam és km-hez váltottunk.

1-es induló

20-nál 2-es

40-nél 3-as

tarrós 50-nél 4-es

75 felett 5-ös.


Vissza 75 alá ha esik 4-es, 45 alá 3-as, 30 alá 2-es és 15 alatt 1-es.

2015. ápr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!