Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sebváltót iszonyat nehezen...

Adam1225 kérdése:

A sebváltót iszonyat nehezen tudom betenni hátramenetbe és 1-es fokozatba ha jár a motor. De ha áll a motor minden sebességet gond nélkül tudom váltogatni. Szerintetek mi lehet a probléma? Renault Laguna 1.8 benzin 97-es évjárat.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 10. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Kupplung mikor volt cserélve? Váltóolaj? Ha nem tervezel sokat költeni az autóra megteheted hogy először 3. majd 4. fokozatba teszed a váltót, utána könnyebben veszi de valószínűleg kupplungos lesz!
2015. ápr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos, hogy mikor volt cseréle. De minden fokozatot jól vesz 1től felfele. Csak ezzel a kettővel van probléma. Nem lehet, hogy kuplung tárcsa kopott meg eléggé? Egyik ismerősöm azt mondta, hogy szerinte ez a gond.
2015. ápr. 10. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem a kopottság a gond, hanem az, hogy nem emel ki eléggé a kuplung. (Így póriasan egy pével)

Ezt okozhatja egy széthullófélben levő kuplungszerkezet, vagy rommá kopott kinyomócsapágy is.

Egyébként nem túl kemény a kuplung? Nekem a '96-os Laguna-ban olyan volt, hogy elzsibbadt tőle a lábam. Amikor eladtam azt hazudtam, hogy verseny szett van benne azért kemény...

:D

2015. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Minek kérdezgeted? Szét kéne szedetni.
2015. ápr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudod ez egy olyan oldal ahol kérdezni lehet másoktol. Akiknek volt hasonló problémájuk és meglehet tudni a hiba pontos okát az autó szétbontása nelkül is! De te inkabb ne is írtál volna. Szerencsére akadnak normalis emberek akik a kérdésre valaszolnak és próbálnak segíteni.
2015. ápr. 11. 13:22
 6/10 A kérdező kommentje:

22:46os válaszoló.

Igen nekem is kicsit kemeny a kuplung.

2015. ápr. 11. 13:35
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy rossz az elméletem, tudja a kuplung, hogy ha betaposod, utána hányadikba fogsz váltani? Ugye nem. Tehát ha rossz (lenne) akkor valamennyi fokozatba nehezen kellene bemenni. Na de a nyomorult csak az elsőt nem akarja elfogadni. Szerintem kulissza beállítási probléma. A hátramenet más tészta mert ott még az egyenes fogazás is hátráltathat. Apropó hátramenet.Egy síkba esik az egyessel? mert akkor ez is az elvemet támasztja alá.

Remélem :)

2015. ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Zsoli!


Hallottál már szinkronizált és szinkronizálatlan sebességfokozatokról?

Nos az egyes és a rükverc ez utóbbiakhoz szokott tartozni.

2015. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Benedict Y...!

Egyik: Talán elkerülte a figyelmedet, de előtted írtam a homlokfogaskerekes (értsd szinkronizálatlan) hátramenetről. :)

A másik: Nem ismerem a Laguna váltót de nehéz elhinni, hogy a Renault az ezredforduló környékén még szinkronizálatlan előremeneti fokozatot adott ki.

Ha mégis, akkor én kérek elnézést a tájékozatlanságomért.

(és ebben az esetben "monnyon le" a Reanult sebváltó.

2015. ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen a hátramenet fokozat egy síkba esik az 1-es fokozattal :)Közvetlen mellette található. De minden más sebességet szépen bevesz csak ezt a kettőt nem :/
2015. máj. 7. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!