Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Országúti autózáshoz 130...

Országúti autózáshoz 130 lovas dízelt 300as nyomatékkal, vagy 150 lovas benzinest 200as nyomatékkal?

Figyelt kérdés
a dízellel könnyebben lehet előzni? pillanatnyi erőleadása jobb a magasabb nyomaték miatt?
2015. ápr. 25. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
órákig lehetne erről -is- vitatkozni
2015. ápr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A dízel jobban megindul alacsony fordulaton is, ahogy rálépsz a pedálra. A benzinest (feltételezem szívó) fel kell pörgetni amihez idő kell, nem megy egyik pillanatról a másikra, vagy pedig vissza kell váltani. De 150 lóval megy az is rendesen.
2015. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magyarul akarsz venni egy 2000 ccm benzon vagy dízel autót, az adatokból gondolván vw konszern autója lehet, a4 audi,vagy e46 bmw.
2015. ápr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
a 107 lóerős turbó dízelemmel is rendesen tudom tolni úton vagy pályán is.
2015. ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is a 110 lóerős 280Nm-essel. De nem az volt a kérdés, hogy neked milyen van.
2015. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Hát, dízelem van, de ebben az esetben én a benzinest venném.Országúton elenyésző a kettő közti fogyasztáskülönbség, max 1-1.5 liter, de váltótól függően akár meg is egyezhet.Használtan a dízel kicsivel nagyobb lutri, de nem is ez a lényeg.A benzines jóval csendesebb, és tapasztalatból mondom, hogy egy csendes autóban hosszú úton kevésbé fáradsz el.Tehát ha nem zavar a zaj, és egy keveset szeretnél spórolni, esetleg tudsz olcsóbban venni gázolajat, akkor a dízelt javaslom.Ha pedig szeretnél dinamikusabban autózni egy csendesebb autóban, és ez megér neked esetlegesen +1liter benzint 100-on, akkor vegyél benzinest.
2015. ápr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Igen könnyebb, igen jobb. Fontos kiemelni a pillanatnyi szót.


Turbó dízel, jobban, lentebbről húz, nagy erővel, de kevesebb ideig/fokozat.

Szívó benya: Kisebb erővel húz, mely erő fokozatosan épül fel, ahogy emelkedik a fordulat. De amíg benzinnel gyorsul a kocsi váltás nélkül, a dízel közben már vált, tehát hiába erősebb a dízel nyomatékban, de mégis gyorsabb vagy, mert nem kellett váltani.

Én a benyát venném. Kisebb rizikó, ki lehet húzatni, megvan egy kis verseny feeling, amikor felmordul a motor.


Amúgy a turbó benzin a legtutibb. :)

2015. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem, kösz a válaszokat. kinéztem egy autót mazda 6, 2011es, 129 lóerős, és 340es nyomatéka van és faxán is néz ki. délután megyek megnézni. 110 ezer km-el hirdetik. 3,6 millióért. és a 340-es nyomaték több mint meggyőző :D és azt mondta a tag, hogy 5,5 literes átlagfogyasztása van.
2015. ápr. 26. 08:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed, ha a dízel tetszik, vedd azt.De feltétlenül vizsgáltatsd át, és ne csak az alap átvizsgálást kérd, hanem nyomáspróbázzák le az egész üzemanyagrendszert.Amúgy csak megjegyzem, hogy az 5.5 literes fogyi csak folyamatosan 80-90-nél jön ki, de majd meglátod, lesz az városban 8 is.
2015. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igaz az enyém "csak" 110 lóerős, de még az életben nem sikerült rajta 8 litert lenyomnom 100-on. Ha városban nagyon sportosan taposom neki, eddig 7 liter volt a csúcs.

80-90-nél meg simán nem is túl óvatoskodva 5 alatt fogyaszt.

Szóval az 5,5-ös átlag kicsit odafigyelve reális lehet.


Emellett azért szeretem a dízelt, mert sokkal halkabban suhan. Az alapjárat valóban lehet hogy hangosabb, de utána 130km/h-nál forog a motor 2300-at. A motort alig hallani, inkább a szélzaj és a gumik gördülése hallatszik. A céges kocsim amit hajtok ugyan ez a típus, csak benzinmotoros. 4000-rel üvölt a motor 130-nál!


A másik, hogy a 6-os váltó ellenére a dízellel sokkal kevesebbet kell gépészkedni a váltóval. Mivel alacsony fordulaton is nyomatékos a motor, egy sebességi fokozatot komfortosan szélesebb sebességtartományban tudok használni.

2015. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!