Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KIA, Alfa vagy Hyundai?...

KIA, Alfa vagy Hyundai? Melyiket választanátok, esetleg tapasztalatotok van valamelyikkel?

Figyelt kérdés

Ezek közül szeretnék választani jelenleg, kizárólag benzinest, persze a dízel tapasztalatok is jól jönnek. :)


Kicsit konkrétabban:


KIA Ceed CW 1.4, 2008

Hyundai i30 1.4, 2008

Alfa Romeo 159 1.8, 2007


Bármilyen infót, tapasztalatot, negatívumot, pozitívumot szívesen fogadok.



2015. ápr. 25. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát a 2 koreai meg az Alfa ég és föld... Ha megbízhatóság a fő szempont, akkor válaszd a felső kettőt, de ha vezetési élmény, kényelem és stílus, akkor Alfa, de inkább 2.0 motorral, az kevésbé problémás. Nem vagyok elvakult, de imádom az Alfákat, épp ezért nálam nem kérdés melyiket válasszam, de ha józan döntést kell hozni, akkor Hyundai vagy Kia... Igazából nagyon megbízható gépek, már ami a benzines motorokat illeti (dízellel nem találkoztam még, így nem tudom milyen).


Vezesd, próbáld ki mindhármat, aztán ha nagyon akarod próbáld meg magad lebeszélni az Alfáról, mert ha azt vezeted nem is teszel fel ilyen kérdést :D

2015. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

12 éves hyundai accentünk van, 1.5 crdi, szalonból vettük, 110 ezer km van most benne.

Eddig összesen 2 szervíz kellett neki, összesen kb 200 ezer ft-ért (sosem volt semmi baja, szervízbe is csak azért vittük, mert ez az előírás)

Jelenleg is ugyan olyan állapotú, mint vadi új korában. 6 literes átlagfogyasztással, főleg városban használjuk.


Én emiatt a hyundait választanám, de elgondolkoznék a dízelen inkább...

(Amúgy én is benzin párti vagyok, de a -3 literes fogyasztás csábító)

2015. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
110E km és 2x volt szervízben...és ezt is csak azért mert előírás,nem semmi.hülyeség is az az olajcsere...
2015. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek van Kia Sportage 1.6 benzines, ha jól tudom 2010-es évjárat.Neki semmi baja nincs vele, de ha mégis lenne, ott a garancia (ami ugye a Kiánál 7 év, szóval, ha 2009-est veszel, még lesz rajta akár egy év is).Neki 8-at eszik, szinte csak városban jár, szerintem a Ceedet az 1.4-essel városban is ki lehet hozni 7-ből.
2015. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as... -.-

Olajcsere, szűrőcsere volt minden 10-15.000 km után, de ilyenért nem viszem szervízbe...

Megvettem minden évben az alkatrészeket és itthon 30 perc alatt kényelmesen megcsináltam.

2015. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. ápr. 25. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ebből a háromból kell választani, én az Alfa mellett voksolnék.
2015. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!