Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás elött állok és...

Kingbach kérdése:

Autó vásárlás elött állok és a diesel mellett döntöttem. A kiszemelt autóbol PD diesel van amit megtudnék venni de nem dicsérték ezt a motort. Tényleg annyira rossz? és dieselt nem éri meg városi használatra venni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 14. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak városban használnád, akkor nem érdemes dízelt venni, akkor inkább vegyél egy kis köbcentis benzinest.
2015. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Városi hasznàlatra diesel??Minek?pdtdi egy fos.
2015. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség, a PDTDI-ik is nagyon jók és megbizhatóak.
2015. máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak városozás a dízelek halála, különösen az ilyen régieknek. El kokszolódnak a szelepek, turbó geometria, egr stb. Inkább benzinest vegyél.


A PD TDI-t azért szidják annyira, mert a sima TDI után jött. Ezek nagyon megbízható motorok még ma is. Ezekhez képest a PD elemek behoztak egy plusz hibaforrást, ami sajnos okozhat galibát. Azt szokták mondani, hogy 100.000-150.000 km-enként cserélni kell őket, ami 6 számjegyű mire a végére érsz. De ezt több PD tulaj cáfolja azért. Viszont PD-ből is vannak jobb és rosszabbak. Utána kell nézni mi a motorkód és kutakodni kicsit.

2015. máj. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azok szokták mondani, hogy 150 ezrenként kell cserélni, akiknek nem volt még. Én, aki 430 ezer kilóméteres hibátlan Audi A4-est adtam el, gyári PD elemekkel, megcáfolom.
2015. máj. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a PD elemeket gyártója is fontos szempont a PD elemek megbízhatósága szempontjából....
2015. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2.0 PD TDI motoroknál volt jellemzően a fent említett hiba a siemens PD elemek miatt!!! A Bosch jókat csinált.

Csak városban tényleg nem érdemes dízelt venni, de ha néha meg van hajtva városon kívül akkor semmi gond vele!

Illetve a megfelelő szervíz és használat ajánlott!

2015. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!