Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia Leonardo 125 BS 26os...

Aprilia Leonardo 125 BS 26os karburátornál a membránnak mi a szerepe? Lassan lesz rajta egy lyuk és tartós nagy sebességgel utazva elfogy az anyag. Pár nap állás után nagyon nehezen indul. Ötletek?

Figyelt kérdés
2015. máj. 21. 19:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Amikor tartósan 100 felett megyek megtorpan,durrog,csattog...ilyenkor fullad a gázadásra ,csak jár alapjáraton.félreállok jár 5-10mp-et alapjáraton és megy tovább.Ha áll pár napot,akkor nagyon nehezen indul,ha egyszer már beindult,utána már pöcc-röff.Másnap úgy tudom elindítani,hogy belefújok a csőbe,ami a túlfolyó csövébe.

Pár óra állás után nincs még gond az indítással.Korábban nem volt ilyen jellegű probléma.Karburátor tisztításnál vettem észre a membránnál egy helyen,hogy hamarosan ott lyukadni fog,de lehet,hogy már van is rajta minimális lyuk.Ezt az alkatrész mindenképpen cserélni akarom.A,ikor megy a motor,jó erőben van,szépen egyenletesen adja le a teljesítményt,csak ez a hidegindítás ne lenne.

2015. máj. 21. 19:46
 2/5 anonim ***** válasza:
azt kikellene cserélni, ha a membrán megnyúlik akkor a motor erőtlenné válik terhelés alatt. Ha kilyukad akkor már nem is megy a motor, szóval a tiéd még nem lyukadt ki, de cseréltesd ki minél előbb hogy ne ölje a motort, nem drága dolog.
2015. máj. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
25ezer körül van egy új membrán.Van erő a motorban,jól megy,csak nehezen indul+végsebesség környékén,ha megyek vele kb 1km-t full gázon,akkor durrog.
2015. máj. 22. 19:18
 4/5 anonim ***** válasza:
most még csak ennyi érezhető, viszont idővel egyre gyengébb lesz, te meg jobban fogod tekerni, ezzel ölöd a motort is elég keményen majd. Én kicserélném benne azonnal, hogy ne verjek mást is szét a motorba, akkor sak 25 000 ft-ot költök rá, később lehet 5-ször ennyit kell majd.
2015. máj. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ki fogom cserélni.Erre gyanakodtam,hogy ettől is indul nehezen.Szelephézagokat beállítottam,automata szívató jó.Rendelek egy membránt és meglátjuk,változik-e valami.
2015. máj. 22. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!