Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja a robogómnak? Tegnap...

Rick Toretto kérdése:

Mi baja a robogómnak? Tegnap vettem egy Honda Tact 1996-os 50ccm-es gépet.

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy Honda Tact 1996-os 50ccm-es gépet. Hazajöttem vele, a helyszínen kiderült hogy rossz az aksi, nincs alapjárat, és az eladó nagyon nehezen engedte meg a próbautat. Hazajöttem vele lábon, bár csak pár kilométert tettem meg. Mivel tavaly őszi üzemanyag volt benne még, feltankoltam újjal, olajat töltöttem az olajtartályba. Mentem vele egy kört a városban, hazafelé rántott egyet és mintha tövig húznám a féket leállt. ELőzményként villogott a "speed" lámpa. Itthon gyertya csere, karbi tisztítás, de nem indul Istennek sem. Mi lehet a baj? Vigyem szerelőhöz? Esetleg a megoldáshoz videót stb linkeljetek, kevés szakértelemmel rendelkezem!

2015. máj. 24. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Eső után köpönyeg, de elárulnád, hogy miért vetted meg, ha már a vétel előtt gyanús volt?

"Rossz aksi" magyarázkodással lehet terelni különböző elektromos problémákról.

"Nincs alapjárat" - nem érdekelt, hogy nincs?

Ha pedig az eladó a próbaút ellen tiltakozok, azonnal ott kell hagyni.

Motorhoz, autóhoz kevesen értenek olyan szinten, hogy azt egyedül fel tudják mérni, milyen állapotban van, ezért is szokás vinni egy "hozzáértőt" is.


Vidd el szerelőhöz!

Szinte biztos, hogy van elektromos baj is vele, de a leálláskor az sem kizárt, hogy besült a motor.

Reklamálni nem igen tudsz az eladónál, mert a jelek szerint tisztában voltál azzal, hogy egy roncsot veszel.

2015. máj. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez a motor beállt.


nincs kenése, először is ezt a hibát kell kideríteni. fontos, hogy milyen viszkozitású az olaj? próbából 0W30 nak megfelelőt tegyél bele. Ha már forog a főtengely, az siker, csak a hírtelen beállás általában elállít néhány dolgot. A gyujtás ereje, és időpontja nagyon fontos.

2015. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elég olcsó volt, úgy tűnt egy kis ráfordítással remek gép lesz belőle. Be voltam zsongva. Hát lehet most ráfáztam, azért bizakodok, hogy nem nagyon.


Ha valóban beállt a motor, mennyi idő lehet azt megjavítani? És persze anyagiakban mit jelenthet?


Köszönöm az eddigi válaszokat is!

2015. máj. 25. 09:05
 4/4 g man válasza:
az hogy mennyi idö és mennyi pénz az a szerelő függvénye
2015. máj. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!