Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendszám kérdés. Két betü és...

Rendszám kérdés. Két betü és hat szám, ez milyen rendszám? Külföldi vagy egyedi? S egy ilyen rendszámú autó megvétele máshogy megy, mint egy hagyományos 3betü+3számos magyar rendszámué?

Figyelt kérdés

Autó vásárlás előtt állok, s láttam egyet ami jó is lenne minden szempontból, de a képeket nézve vettem észre, hogy 2betü és 6 szám a rendszáma. Akkor ez most egyedi? S mivel jár egy ilyen autó megvétele használtan, magányszemélytől? Mármint van-e plusz költség átírásnál, a biztosításnál vagy bármi ami máshogy megy, mint egy hagyományos magyar rendszámú használt autó megvételénél.

A válaszokat köszönöm.



2015. jún. 1. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem magyar rendszám. Mondjuk megnézhetted volna mellette a felségjelzést is...
2015. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs felségjelzés. Nem tudom mi lehet ez. Sajna egyáltalán nem értek ilyen jellegű dolgokhoz. PS a két betű aztán középen egy pont és hat számjegy. ennyi, mindez egy fehér táblán.
2015. jún. 1. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

A magyar rendszámok - még az egyediek is - 6 karakteresek.


Természetesen megkeresheted, hogy mit láttál:

[link]

2015. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Ez pl. vatikáni, de kevesebb a szám:

[link]

2015. jún. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kiderült mi a helyzet, s hál isten engem nem érint miért ilyen a rendszám.


A férjem közben felhívta az eladó hölgyet, s kiderült hogy a képeken nem az az autó szerepel, csak "ugyanolyan". Az idős hölgy azt mondta, nem tudott fényképezni, ezért rákeresett és egy típusra és korra ugyanolyan autó képeit tette fel. Igaz szerintem ez baromira nem jó dolog egy hirdetésben, hisz az ember nem annak az állapotát látja, meg nem azt amit megvenne, pedig pont ez lenne a lényeg na de ez van... A férjem megnézi majd személyesen úgyis közel van.


Azért köszi a segítséget. Egyébként azért ki fogom deríteni milyen eredetű a képen szereplő rendszám, mert kíváncsivá tett a dolog.

2015. jún. 1. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Linkeld be, hátha felismeri valaki.


Valamint jelentsétek a hirdetőt, az nagyon nem korrekt, ha nem a meghirdetett autó képei vannak fent. És akkor még nagyon diplomatikusan fogalmaztam.

2015. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!