Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót szeretnék holnap venni....

Autót szeretnék holnap venni. A tulaj most szólt, hogy nincs meg a törzskönyv. Ilyen esetben mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Ha megveszem törzskönyv nélkül akkor át megy az eredetiség vizsgálaton és át is tudom íratni a nevemre?

Egy adásvételivel én igényelhettek törzskönyvet vagy azt csak az aktuális tulaj teheti?



2015. jún. 1. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne vedd meg amig meg nem lesz vagy nem pótólja mert mehszívod.
2015. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Több mint gyanús, felejtsd el az eladót és a kocsit is
2015. jún. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy az ő autója(forgalmiban is az ő neve szerepel) de nem találja sehol.
2015. jún. 1. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam,csak a másik oldalon. Költözés alatt valahová elkeveredett a törzskönyve a kocsimnak, akkor vettem észre mikor meghirdettem és jöttek a nézelődők.

Szóval azért mert elvesztette nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.

Egyébként ha a tulaj jelenti be az elvesztését akkor 1 hónapig köröztetik és csak utána állítanak ki újat.

Megvásárolni így is lehet,csak rögzíteni kell a szerződésben hogy nem kapta meg a vevő. Ilyenkor ugyanúgy elkezdi a pótlását az okmányiroda,csak nem kell a 30 napot végigvárni.

Van erről egy cikk,hátha segít:

[link]

2015. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Hát persze.

A Keletiben a cigányok meg igazi aranygyűrűt árulnak, olcsón. Biztos, hogy arany, hidd el.

2015. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
ha hiányzik az életedből a kaland akkor hajrá
2015. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
átírható, csak a törzskönyv egy plusz biztosíték, hogy valóban az eladótól veszed meg az autót
2015. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az eredetiség vizsgálaton nem kérik a törzskönyvet.

Simán át lehet íratni törzskönyv nélkül is, én már két ilyen autót is vettem. Az egyiknek nem találta a tulajdonosa, a másiknak passzivált törzskönyve volt.

Ahogy előttem a 4. válaszoló is írta, a tulaj bejelenti az okmányirodában az elvesztést, erről kap egy igazolást, azzal már simán megveheted, mert benne lesz a rendszerben a törzskönyv hiánya, és a tulajdonos váltás miatt már a régi tulaj nevére nem is állítanak ki újat.


Velem kitolt a tulaj, mert két nappal a vétel után megtalálta, és leadta a helyi okmányirodában, így én nem tudtam átiratni, amíg át nem kérték hozzánk, így egy hétig várnom kellet a papírmunkával. Jobb lett volna ha ledarálja...

2015. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 1. 23:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is törzskönyv nélkül vettem a kocsimat.Nem találta sehol a tulaj.körözték majd kb 4 hét után küldték az ujjat.Semmi gond nem volt belőle.Simán átírattam.
2015. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!