Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet ez az érdekes...

Mitől lehet ez az érdekes jelenség? Magyarázós dolog, a többi a leírásban.

Figyelt kérdés

Igyekszem érthető és kevésbé fogyatékos lenni :D Ez leginkább pszichológia témakör lehetne, de megkockáztatom, valaki erre járó hátha elgondolkodott már ezen.

Nem gyakorlati tanácsadást kérek, hanem ötletet/magyarázatot erre a 'jelenségre'.


Egy autó indításakor, amikor elfordítom a kulcsot és indítom a motort, mi alapján érzékelem azt, hogy beindult és most már elengedhetem a kulcsot?

Mi az a jel, vagy hang, vagy nem tudom mi, ami alapján az agy azt mondja, hogy "engedd el a kulcsot, beindult a kocsi"?


Ma egy olyan autót vezettem, amiben még sosem ültem. Nem vagyok otthon autók terén, és nem is szoktam más autókat vezetni. Ahogy indítottam a kocsit, mégis valamiből éreztem, hogy meddig kell indítani, hogy beinduljon. Pont a megfelelő pillanatban engedtem el. De egyébként ez korábban az oktatóm autójánál és a mi autónknál is így volt, hogy elsőre valahogy ráéreztem, pedig azok is teljesen eltérően indulnak.


És ilyenkor zavarodok össze, hogy vajon mi lehet ez az érzés, ami alapján tudom, hogy el kell engednem a kulcsot?


----------------

Saját elképzelésem:

Amikor az ember indítja a kocsit, figyel, és vár egy hangra, ami eltér a megszokott indító hangtól. Ha az agy érzékeli ezt a mélyebb eltérést, akkor üzen a kéznek, hogy "beindult".

És mivel ez a hang egy várt jelenség, nem meglepetésszerűen történik, így sokkal rövidebb reakcióidő alatt tudjuk végrehajtani a kulcselengedéses műveletet.



2015. jún. 4. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A hang jo magyarazat lehet, de szerintem ez ido is.

En pl. xy masodpercen belul elengedem a kulcsot, meg akkor is ha a hangot nem hallom, mert pl. valamiert nem indul a kocsi. Bar a mostanival meg nem fordult elo, hogy ne indult volna poccre, de ha pl. ejjel leszivjak belole a benzit es reggel inditom (attol most tekintsunk el, hogy a benzinlampa felvillan es sipol) rainditok es par masodpercen belul elengedem a kulcsot. Vagyis nem fogom addig tartani amig hallom az ismeros V8as duborgo hangjat, hanem elengedem a kulcsot de addigra mar mindig berobban a motor.


Ha vadidegen autot inditok, azt is elengedem par masodpercen belul. Nem tudom ez mennyi, 2-3mp? Az embernek ez benne van a kezeben. Szerintem ha suket lennek is igy inditanam az autot. Persze akkor meg egyeb szerveim finomodnanak, es ereznem a seggem alatt, h jar a motor.

2015. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a jel, vagy hang, vagy nem tudom mi, ami alapján az agy azt mondja, hogy "engedd el a kulcsot, beindult a kocsi"?

- ha nem vagy siket, akkor hallod ahogy jár a motor, ha pedig hallássérült vagy, akkor láthatod, ahogy a műszerfalon elalszanak a lámpák. ezután rögtön el is engedheted a kulcsot, oszt' jónapot!

2015. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szántóvető ***** válasza:
73%
csak hallod amikor elkezd járni a motor!hallottál már járó motort?olyan szép hangja van.az agyad kiadja a parancsot hogy engedd el a kulcsot,mire elengeded az csupán néhány tized sec.pszihológiai megközelítésre nincs szükség,telekinézisre nem hiszem hogy képes vagy friss jogsival.
2015. jún. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3: sehol nem írtam, hogy friss jogsis vagyok :)

2015. jún. 5. 06:36
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon ráérsz ilyeneken gondolkozni.

Egyébként, hang rezgések stb. Abban meg ne legyél biztos, hogy annyira király ahogy indítasz. De egyszer tartsd tovább a kulcsot és meghallod mi van ha nem jól indítasz

2015. jún. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5: te meg akkor úgy látszik nagyon ráérsz elolvasni azt, amin gondolkozok.

Az irigység egyébként alapvető emberi tulajdonság, de ne aggódj, nincs problémám azzal, amit leírtál. Sőt azt is tudom milyen, ha az alapjáratra ráindítok, vagy tovább tartom a kulcsot. De nem ez volt a kérdés.


Egyébként honnan lehet kivenni a szövegből, hogy friss jogsis vagyok, vagy nem tudok vezetni? Csak mert sehol nem említettem, mivel egyik sem igaz..

2015. jún. 5. 08:36
 7/10 szántóvető ***** válasza:

friss jogsira utal:

"mi alapján érzékelem azt, hogy beindult"

"És ilyenkor zavarodok össze, hogy vajon mi lehet ez az érzés, ami alapján tudom, hogy el kell engednem a kulcsot?"

"Nem vagyok otthon autók terén, és nem is szoktam más autókat vezetni"

de akkor elnézést ha ez sértő volt számodra.

melyik az a komment ahol kijelentik hogy nem tudsz vezetni?

2015. jún. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Milyen irigység? Istenem...

Egyrészt nem mondtam, hogy kezdő jogsid van, bár ez tipikus olyan kérdés. Másrészt ahogy írod jön zsigerből mindenkinek. Az ilyeneken a bölcsészek szoktak filozofálni miközben sütik a hamburgert a mekiben.

2015. jún. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7:

"Nem gyakorlati tanácsadást kérek, hanem ötletet/magyarázatot erre a 'jelenségre'."


Ha ezt a mondatot figyelembe veszed, akkor a "mi alapján érzékelem azt, hogy beindult" mondat is más értelmet nyer.

2015. jún. 5. 15:02
 10/10 A kérdező kommentje:
#8: se bölcsész nem vagyok, se mekis
2015. jún. 5. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!